Vítězi Českého slavíka se opět stali Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát

Hudební anketa Český slavík měla letos stejné vítěze jako loni. Kategorii zpěváků ovládl celkově po 41. Karel Gott, který se stal rovněž absolutním vítězem. Mezi zpěvačkami vyhrála Lucie Bílá (19. výhra) a mezi kapelami skupina Kabát (11. vítězství).

Gott se letos sobotního předávání cen nezúčastnil, ocenění za něj převzala jeho dcera Charlotte Ella Gottová. Na druhém místě skončil zpěvák Tomáš Ortel, stejné místo získala i jeho kapela Ortel. Třetí příčka patří Michalu Davidovi.

Mezi kapelami je na bronzové pozici skupina Chinaski. U zpěvaček skončily za vítězkou druhá Lucie Vondráčková a třetí Ewa Farna.

K dalším vítězům hlasování veřejnosti patří slovenská skupina No Name v kategorii Slavíci bez hranic, objevem roku je Pekař a hvězdou internetu Porty. Uspěla také píseň Země vstává (interpret Karel Gott), která zvítězila v kategorii Píseň posluchačů Rádia Impuls.