Bez sociální sítě se po Žebříku šplhá hůř

Plzeň - Skupina UDG, zpěváci Martin Chodúr a Aneta Langerová vyhráli hudební ceny Žebřík 2010 v Plzni. Objevem roku se stal Miro Šmajda, který měl také nejlepší album Čo sa týka lásky a první místo získal i v kategorii skladeb s písní Last Forever. „Vítězem“ kategorie průser roku je zpěvačka Iveta Bartošová. O výsledcích 19. ročníku ankety rozhodli hudební fanoušci formou SMS zpráv. Záznam večera odvysílá Česká televize 14. března na programu ČT1.

„Ještě více než loni se do konečných výsledků promítly silné fanouškovské základny a komunity, které se nejvíc sdružují na sociálních sítích. Ta kapela nebo ten interpret, kteří mají silné zázemí na Facebooku díky kampaním, jež tam probíhají, určitě měli velkou šanci uspět v hlasování,“ uvedl ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

První cena a soška, takzvané Tančící R z dílny sochaře Václava Česáka, putovala i ke skupině Lucie za nejlepší hudební DVD. Fanoušky nejvíce oslovila jejich deska s názvem The Best Of.

Reportáž Karla Vovesného (zdroj: ČT24)

Mezi úspěšné hudební skupiny se v anketě letos zařadila skupina Nightwork, jež obsadila druhé místo v kategorii kapel a první místo s videoklipem Tepláky, který bodoval i na cenách Anděl. Třetí byla mezi nejúspěšnějšími alby s nahrávkou Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa.

Na druhých a třetích místech letos bodovali jako zpěvačky Ewa Farna a Klára Vytisková, zpěváci Tomáš Klus a Vojta Dyk, který skončil na stejné pozici také v kategorii objev roku za Benem Cristovao. Třetí mezi skupinami se umístila Sunshine.

Nejlepší zpěvák Chodúr získal ještě „stříbro“ s albem Leťs Celebrate, druhá mezi skladbami skončila I Won˙t Give In od Niceland. Druzí mezi DVD byli BSP s Live In Retro Music Hall a za nimi Mňága & Žďorp s On Stage.

Nejlepším filmem roku 2010 se stal podle čtenářů časopisu Report Ženy v pokušení. Stříbrným filmem je Kajínek a třetím Občanský průkaz.

Ceny byly uděleny v deseti kategoriích. Pětihodinovou show bláznivě moderovali Tomáš Hanák s Klárou Vytiskovou. Vystoupili Sunshine s Nicelandem, Nightwork, Xindl X s Olgou Lounovou a kapela Marka Ztraceného. Lahůdkou bylo Best Of Davida Kollera, který zazpíval největší hity po boku nynějších i bývalých spoluhráčů.

Vydáno pod