Ústecký politik načerno odebíral elektřinu. Prý je to provokace

Ústí nad Labem - Ústecký komunální politik Jaroslav Kubín (nez.) čelí podezření, že několik měsíců neoprávněně odebíral elektřinu. Černý odběr v jeho domě objevili kontroloři společnosti ČEZ začátkem týdne a zabavili elektroměr, který bude podroben důkladné expertize. Kubín, který často kritizuje ústeckou radnici kvůli předraženým zakázkám, tvrdí, že je to provokace zinscenovaná politickými protivníky. Trestní oznámení, které Kubín podal na neznámého pachatele, už šetří policie.

Jaroslav Kubín připouští, že elektroměr ukazoval stejné hodnoty jako při posledním odečtu před osmi měsíci. Odmítá však, že by s ním jakkoli manipuloval. „Kvůli tomu jsem také odmítl podepsat protokol o neoprávněném odběru elektrické energie,“ prohlásil Kubín.

Jaroslav Kubín (nez.):

„Jsem přesvědčen, že si to objednali moji političtí konkurenti.“

Reportáž Jana Stuchlíka (zdroj: ČT24)

Ústecký zastupitel je přesvědčen, že za poškozením elektroměru jsou stejní lidé, kteří pak přivolali kontrolory společnosti ČEZ. Tušil prý, že se něco chystá. „Již dva nebo tři měsíce mám informace, že se na mě chystá provokace, jenže bohužel jsem nevěděl, čeho se bude týkat,“ uvedl Kubín.

Jména lidí, kteří by měli za provokací stát, nechce Jaroslav Kubín vyslovit. Komunální politik vede ostré spory se členy ODS. Vadí i některým politikům z KSČM, kterou nedávno opustil. Politici však od případu dávají ruce pryč. „Určitě to není žádná provokace ze strany ODS,“ řekl primátor Ústí nad Labem Jan Kubata (ODS).

Vydáno pod