Prostějov se chce přiblížit Poháru CEV, musí však v LM porazit Schwerin

Prostějov – Souboj o první vítězství v základní skupině nabídne střetnutí třetího kola Ligy mistryň mezi volejbalistkami Prostějova a Schwerinu. Německý klub stejně jako české šampionky oba předchozí duely s Eczacibasi Istanbul a Cannes prohrál bez zisku setu, oba soupeři tak mají malé naděje na play-off. Na Hané proto bude v prvním vzájemném utkání ve hře třetí místo v tabulce znamenající postup do Poháru CEV. Přímý přenos utkání sledujte od 17:55 na ČT sport nebo na našem webu.

„Se Schwerinem jsme výkonnostně i složením kádru zhruba na stejné úrovni. Pokud podáme kvalitní výkony na hranici našich možností, máme naději na úspěch. Jsem přesvědčen, že tento důležitý zápas zvládneme. Směřovali jsme k němu taktickou i herní přípravu v posledním týdnu,“ řekl trenér Prostějova Miroslav Čada.  

S týmem Schwerinu přicestují na Hanou i dvě bývalé prostějovské hráčky univerzálka Saskia Hippeová a blokařka Veronika Hrončeková. Právě Němka Hippeová byla nejvíce bodující hráčkou Schwerinu v dosavadním průběhu LM, doplňuje ji srbská blokařka Ivana Isailovičová.

„Mají v kádru kvalitní hráčky z různých zemí. Ovšem žádná z nich není na úrovni světové extratřídy. Je to také o ekonomice. Zřejmě jsou na tom i v tomto směru oba kluby podobně,“ uvedl kouč.

„Hru soupeře máme nastudovanou, sehnali jsme videozáznamy z deseti zápasů Schwerinu z poslední doby. Hráčky dostanou všechny informace, bude ale důležité, jak je využijí v zápase. Nesmí být přemotivované,“ varoval Čada. Sám bude mít poprvé k dispozici kompletní kádr i s uzdravenou běloruskou smečařkou Tatsianou Markevičovou, kterou trápil poraněný břišní sval.