Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

2021-spd-barva

SPD založil poslanec Tomio Okamura na jaře 2015 v reakci na rozkol ve své předchozí sněmovní formaci Úsvit přímé demokracie, když ho partajní kolegové kvůli nejasnostem kolem stranického financování přinutili k odchodu.

Svoboda a přímá demokracie se prezentuje jako vlastenecká formace a ochránce tradičních hodnot. Profiluje se nacionalisticky a silně euroskepticky, prosazuje zákon o obecném referendu a vystoupení z Evropské unie, varuje před multikulturalismem, islamizací a migrací. Ministerstvo vnitra ji opakovaně zmiňuje ve výročních zprávách o šíření extremismu a předsudečné nenávisti, což hnutí odmítá.

V posledních volbách získala SPD 10,63 procenta hlasů a dvaadvacet křesel (nyní jich má devatenáct). Šlo tehdy o čtvrtý nejlepší výsledek v relativně roztříštěné sněmovně. Do říjnového volebního klání míří znovu pod vedením Tomia Okamury.

Odmítáme pandemickou tyranii, povinnou vakcinaci a diskriminaci společnosti. Plošné zákazy nejsou řešením. Stát musí uznávat protilátky a hradit testy.

Odmítáme zvyšování daní. Prosazujeme zdanění zahraničních korporací podnikajících u nás. Škrty ve zbytných výdajích státu. Říkáme NE euru, a ANO koruně české!

Chceme naši zemi a politiku na principu svrchovanosti, samostatnosti a vzájemné výhodnosti. Referendum o vystoupení z EU. NE ilegální imigraci a islamizaci.

Veřejnou správu chceme financovat s ohledem na specifika jednotlivých oblastí. Dotace z EU jsou podhoubím pro korupci a poškozují přirozené tržní prostředí.

Trestní a hmotná odpovědnost politiků v rámci boje s korupcí. Zestátnění exekutorů. Bránit práva lidí, včetně práva na legální držení zbraní a svobodu slova.

Dotace EU poškozují naše zemědělce a farmáře. Chceme naše kvalitní potraviny za přiměřené ceny. Zdravý rozum, a nikoliv zelená politika EU, tzv. „Green Deal“.

Chceme moderní, dostupné a kvalitní zdravotnictví hrazené veřejným pojištěním, které odpovídá účelně vynaloženým prostředkům, které jsou do něho vloženy.

Chceme bránit práva lidí, včetně práva na svobodu slova. Pánem v naší republice musí být občané, a nikoliv samozvané elity. Prosazujeme skutečnou demokracii.

Státní politika musí preferovat domácí kulturní tvorbu. Větší podpora cestovního ruchu. Zrušení koncesionářských poplatků veřejnoprávních médií.

Politika podporující export hotových výrobků. Náš průmysl musí vyrábět výrobky s vysokou přidanou hodnotou, které umožní zvyšování mezd. Stop levným montovnám.

Školství musí vychovávat k vlastenectví a tradičním rodinným hodnotám. Podpora kvalitního vzdělávacího systému, vědy a výzkumu. A stop současné inkluzi.

Dostupné bydlení pro mladé pracující rodiny. Spravedlivé důchody pro pracující občany a zdravotně postižené. Konec neadresných sociálních dávek nepřizpůsobivým.

Společnost se mění. Mizí pocit bezpečí, svobody a domova. Ztrácíme důvěru v budoucnost.

Výstavba dopravní infrastruktury je mimořádně nákladná, a je potřeba ji proto dlouhodobě a pečlivě plánovat.

Změna koncepce a organizační struktury armády. Ochrana vlastních hranic před ilegální migrací, která ohrožuje bezpečnost našich občanů.


Nejčtenější články