Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

15 let ČT24

Program ČT24 začal vysílat 2. května 2005 ve 13 hodin. Jeho diváky jako první přivítal ve zprávách Bohumil Klepetko.

První čtyři měsíce vysílala ČT24 v osmnáctihodinovém režimu, plný provoz začal 5. září.

ČT24 vysílala digitálně - přes klasickou anténu ji tak mohli diváci přijímat jen ve formátu DVB-T. Přechod na digitální vysílání v Česku přitom naplno začal až v roce 2008 a skončil o dva roky později. Až tehdy mohli lidé v celé ČR naladit ČT24 přes běžnou anténu. Jeden z nejběžnějších způsobů sledování tak i proto představoval web www.ct24.cz.

V roce 2018 dokončila Česká televize potřebné technické úpravy, aby mohla většinu obsahu ČT24 nabízet ve vysokém rozlišení HD. Vysílání ve vysoké kvalitě je dnes k dispozici přes DVB-T2, v kabelových a IPTV televizních sítích a pochopitelně také na webu ČT24 a v mobilní aplikaci.

Od roku 2013 je pravidelně nejsledovanější ryze zpravodajskou veřejnoprávní stanicí v Evropě. Týdně si ji pustí více než 3 miliony lidí. Za patnáct let nabídla ČT24 divákům více než 129 tisíc hodin vysílání, z toho 69 % premiérového. Mezi nejsledovanější pořady patří tradičně speciály vysílané při mimořádných domácích i zahraničních událostech. V neděli 15. března letošního roku oslovila ČT24 téměř 4,2 milionu dospělých diváků, což je rekord v historii programu.

Velmi vysoce je hodnocena spokojenost s vysíláním, na desetibodové škále dosahuje hodnoty 8,8. ČT24 je tak aktuálně z hlediska spokojenosti nejlépe hodnocenou stanicí na tuzemském trhu.

 


Nejčtenější články