Rubrika Krajské volby

Koaliční vyjednávání v Olomouckém kraji se protáhnou. ODS čeká na schůzi regionální rady

Koaliční dohodu zřejmě strany zvolené do krajského zastupitelstva Olomouckého kraje do konce týdne neuzavřou. Občanští demokraté, o jejichž spolupráci mají zájem Piráti a STAN společně se Spojenci-Koalicí pro Olomoucký kraj, budou po dalším vyjednávacím kole své pozice probírat znovu na regionální radě v pátek. Ve středu se sešli opět s Piráty a STAN, ve čtvrtek bude ODS jednat se Spojenci. V případě dohody by tyto tři strany měly získat v 55členném zastupitelstvu 32 křesel.
8. 10. 2020|

Česko má za sebou první den krajských a senátních voleb. Budou pokračovat ráno

Volební místnosti, kam přicházeli lidé v pátek odpoledne vybírat krajské zastupitele a senátory, se ve 22 hodin zavřely. Volby však pokračují, kdo dosud nehlasoval, bude mít možnost v sobotu od 8 do 14 hodin. Podle odhadů volebních komisařů přišlo dosud asi 20 až 30 procent voličů. První den voleb se policisté začali zabývat údajným organizovaným svážením voličů k jedné z místností.
2. 10. 2020Aktualizováno2. 10. 2020, 22:22|
Krajské volby 2020

Třináct krajů čeká na nové zastupitele. Voliči si musí dát pozor na barvu obálek a přijet volit do svého regionu

Začátkem října se konají volby, které rozhodnou, kdo bude řídit třináct krajů. Neproběhnou úplně v celé republice – netýkají se Prahy – a na některých místech budou souběžné se senátními volbami, v několika obcích proběhne zároveň i referendum. Letos budou jiné mimo jiné tím, že první lidé budou hlasovat dva dny před jejich začátkem – již 30. září odevzdají své hlasy lidé s nařízenou karanténou nebo v izolaci kvůli covidu-19. Ostatní budou moci přijít do volebních místností od 14 hodin v pátek 2. října.
30. 4. 2020|

Interaktivní mapa: 100 % sečteno. Podívejte se, koho volili vaši sousedé

Obyvatelé Česka si ve volbách vybrali své obecní zastupitele. Podívejte se na detailní mapu výsledků v jednotlivých obcích a městských částech, která přehledně shrnuje, jak byly mandáty rozděleny.
6. 10. 2018Aktualizováno7. 10. 2018, 10:35|
komentáře

Rok krajských voleb: Bylo jasné, že ANO vyhraje. Víc však překvapil Okamura

Rok 2016 byl rokem krajských voleb. „Věděli jsme dopředu, že jejich výsledek ovlivňuje především oblíbenost politických stran na celostátní úrovni. Sebelepší kampaň s tímto faktem nic neudělá, dopředu byl tedy znám volební vítěz. Nevěděli jsme pouze, s jakým náskokem ANO 2011 zvítězí a kolik bude mít hejtmanů. Přesto volby přinesly několik zajímavých výsledků, neřkuli překvapení,“ píše v komentáři pro ČT24.cz politolog Univerzity Palackého v Olomouci Pavel Šaradín.
21. 12. 2016|
Volby v ČR 2016

Kandidátkou ANO na post šéfa asociace krajů je karlovarská hejtmanka Vildumetzová

Nově zvolená hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) by mohla usednout i v čele Asociace krajů ČR. Jako kandidátku na tuto funkci si ji v úterý večer vybralo hnutí ANO - jejím soupeřem bude Jiří Zimola (ČSSD).
22. 11. 2016Aktualizováno22. 11. 2016, 19:32|
Události komentáře

Zimola: Babiš hraje tvrdě, ale fér. ČSSD se musí přizpůsobit

„Jsem zvyklý, že politika je souboj. Stěžovat si, že soupeř hraje tvrdě, mi přijde skoro zbytečné,“ vymezil se v pořadu Události, komentáře hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola (ČSSD) proti dopisu premiéra a svého stranického předsedy Bohuslava Sobotky, který zkritizoval „agresivní“ a „dehonestující“ politiku Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO se naopak podle Zimoly chová „férově“. Hejtman zopakoval, že si myslí, že by sociální demokracie měla oddělit post premiéra a předsedy strany.
22. 11. 2016|
Krajské volby

Povolební vyjednávání uzavřeno: ANO i ČSSD mají po pěti hejtmanech

Všech třináct krajů, jejichž vedení lidé volili v podzimních volbách, už zná politické uspořádání v nadcházejícím období. Přestože hnutí ANO zvítězilo v devíti krajích, obsadí nakonec pět pozic hejtmana. Stejný počet hejtmanských křesel se podařilo vyjednat i sociální demokracii, která triumfovala pouze v Jihočeském kraji a na Vysočině. O hlavní slovo ve zbývajících třech krajích se podělí KDU-ČSL, Starostové pro Liberecký kraj a komunisté.
21. 11. 2016|
Volby v ČR 2016

Ústecký i Plzeňský kraj mají nové hejtmany, v obou skončilo vítězné ANO v opozici

Novým hejtmanem Plzeňského kraje se v pondělí stal Josef Bernard z ČSSD. Bývalého generálního ředitele plzeňské firmy Škoda Transportation a lídra ČSSD v krajských volbách zvolilo 23 ze 45 zastupitelů. Vítězné hnutí ANO nakonec skončilo v opozici. Stejně dopadlo také v Ústeckém kraji, kde v pondělí zastupitelé zvolili staronovým hejtmanem Oldřicha Bubeníčka (KSČM). Uspět chce hnutí Andreje Babiše v souboji o předsedu Asociace krajů. Kandidáta oznámí v úterý.
21. 11. 2016Aktualizováno21. 11. 2016, 18:17|
Krajské volby

Jermanová je novou středočeskou hejtmankou. Ve sněmovně od ledna končí

Novou hejtmankou Středočeského kraje je místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Koalice ANO, Starostů a nezávislých, ODS a tří zastupitelů za TOP 09 bude mít v 65členném zastupitelstvu 44 hlasů. Sociální demokraté a komunisté, kteří v kraji dosud vládli, míří spolu s částí TOP 09 do opozice.
18. 11. 2016Aktualizováno18. 11. 2016, 16:52|