Boleslav upevnila vedení, Olomouc prohrála s Jihlavou

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi si po vítězství 5:1 nad Benátkami nad Jizerou upevnili vedení v první lize. Na druhou příčku se posunula Jihlava, která ve šlágru kola ukončila olomouckou sérii pěti zápasů bez ztráty bodu a po výhře 4:2 ji o bod předstihla v tabulce.

Boleslavští favorité rozhodli duel s posledním týmem tabulky v úvodní desetiminutovce. Postupně se trefili Klimenta, Nouza, Mikulík a Musil a vyhnali z branky gólmana Lukáše. Krátce před koncem druhé třetiny snížil z trestného střílení benátecký Pabiška, ale poslední slovo měla znovu Boleslav. Musil druhým gólem v zápase završil skóre.

Olomouckým hokejistům se v duelu s Jihlavou nevydařil závěr. Dukla v první polovině třetí třetiny odskočila po dvou trefách do vedení 3:1, a přestože Kohouti rychle snížili, vyrovnat už nedokázali. Hosté naopak v závěru zpečetili skóre gólem do prázdné branky.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Jihlava (zdroj: ČT24)

Sedm utkání trvající domácí neporazitelnost Havlíčkova Brodu ukončili hokejisté Litoměřic, kteří se naopak po nepodařené šestizápasové sérii pomalu zvedají. Ačkoliv v polovině zápasu prohrávali už 2:4, dokázali v dramatické druhé třetině skóre otočit a v závěru už náskok uhlídali.

Čtvrtou porážku na vlastním ledě za sebou utrpělo Ústí nad Labem, které v krajovém derby podlehlo předposlednímu Mostu 3:5. Nespokojení domácí fanoušci v závěru zápasu žádali odstoupení trenéra Lvů Jaromíra Šindela. České Budějovice přehrály pátý tým tabulky Beroun a díky třem gólům během dvou minut v závěru zápasu zvítězily 6:2.

Až samostatné nájezdy rozhodly o výhře Třebíče nad Kadaní. Domácí Horácká Slavia se přitom celý zápas trápila a do prodloužení poslal zápas až 28 sekund před koncem Káňa. Havířov vybojoval v Šumperku vítězství 5:4 v prodloužení, přišel ale o brankáře Petra Matouška. Ve druhé třetině na něho v nájezdu nešťastně upadl Plášek a gólman musel odjet do nemocnice s otřesem mozku, zraněním žeber a ruky.

19. kolo první hokejové ligy:

Třebíč - Kadaň 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) Branky: 60. Káňa, rozhodující nájezd Čuřík - 15. Bartejs. Rozhodčí: Schmejkal, Souček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9, navíc Čejka (Třebíč) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290.

České Budějovice - Beroun 6:2 (2:0, 1:1, 3:1) Branky: 19. a 58. Chmelíř, 10. Vaniš, 30. Šachl, 57. Skuhravý, 57. Ondřej - 28. Hrdel, 54. Stromko. Rozhodčí: Blecha - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3577.

Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 5:1 (4:0, 0:1, 1:0) Branky: 9. a 44. Musil, 1. Klimenta, 3. Nouza, 9. Mikulík - 39. M. Pabiška. Rozhodčí: Veinfurther - Kis, Štětina. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2690.

Olomouc - Jihlava 2:4 (1:0, 0:1, 1:3) Branky: 15. Řípa, 50. Jaroměřský - 28. a 49. Zeman, 43. Čachotský, 60. Seman. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1774.

Ústí nad Labem - Most 3:5 (2:3, 0:0, 1:2) Branky: 11. J. Kloz, 20. Přeučil, 45. Roubík - 3. Gerhát, 9. Slavíček, 13. Smolka, 49. Majdan, 50. Andres. Rozhodčí: Smitka - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7, navíc 10 minut Tauš a M. Tůma (oba Most) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 776.

Havlíčkův Brod - Litoměřice 4:5 (1:1, 3:4, 0:0) Branky: 6. Polodna, 27. Semrád, 28. Zohorna, 32. Havel - 17. a 40. Budínský, 21. Bahenský, 36. Forman, 39. Novák. Rozhodčí: Talpa - Černý, Reich. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:1. Diváci: 976.

Šumperk - Havířov 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1) Branky: 27. Plášek, 35. Půhoný, 38. Sedlák, 47. Haas - 15. Němec, 22. Šlahař, 34. M. Rimmel, 50. Škumát, 64. Sztefek. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:8, navíc Šedivý (Havířov) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 934.