Havířovští ragbisté porazili vedoucí Říčany

Havířov - Ragbisté Havířova potvrdili skvělou formu i v prvním utkání jarní části extraligy. Na svém hřišti porazili vedoucí Říčany 15:12 a připravili obhájcům titulu první letošní porážku.

Říčany jsou Mekkou českého ragby. Letos dosud neporažený celek se skvělou obranou musel o víkendu smeknout před fantastickou hrou Havířova. Ten položil první pětku hned ve třetí minutě a předváděl místy až drtivý tlak, podpořený neprostupnou defenzivou a skvělým rojem. Poté, co skvěle hrající Jiří Šmolka předvedl odvážný průnik, vymleli havířovští míč a nová posila, exkapitán polské reprezentace Konrad Jarosz, položil klíčovou pětku zápasu. Havířov vedl 15:6. Být přesnější při kopech konverzí a trestných kopech, mohl být havířovský náskok po poločase ještě větší. Havířov nedovolil soupeři položit jedinou pětku, zato se dopouštěl prostředků při hraní na zemi a v ruccích, což bezchybně trestal z kopů Michal Vančura, který tak snížil až na 12:15. Místo tlaku hostí, mohl v závěru rozhodnout Havířov, byl velmi blízko pětky a poté několikrát za sebou zbořil hostující mlýn, jenže technické body nepřišly. I tak však cenné vítězství Rental udržel a připravil dosud vedoucímu celku první letošní porážku. Díky ní je na čele tabulky vystřídala pražská Slavia, ale ta se musí mít na pozoru. Rozjetý Havířov ji hostí již tuto sobotu.

Reportáž Dana Šumbery (zdroj: ČT24)