Prostějov bez problémů přehrál poslední Brno a pojistil si druhou příčku

Prostějov – Patnáctou výhru v sezoně si připsali basketbalisté Prostějova. Orli na domácí palubovce zdolali bez větších potíží poslední Brno 93:60 a pojistili si druhé místo v tabulce za stoprocentním Nymburkem. Vyhrál i třetí Děčín, který si poradil s Ostravou 87:73.

Prostějov rozhodl o svém vítězství sérií 49:5 na přelomu druhé a třetí čtvrtiny. „V první čtvrtině jsme se zbytečně se soupeřem oťukávali, místo abychom ukázali svoji sílu. To přišlo až později. Pomohly nám tři slepené trojky Romana Marka, které otočily výsledek,“ řekl po zápase trenér Orlů Zbyněk Choleva.

V dresu Brna při svém třetím startu odehrál dosud nejlepší zápas v české lize Anthony McClain. Pětadvacetiletý 213 centimetrů vysoký Američan zaznamenal 18 bodů a osm doskoků, žádný ze spoluhráčů mu ale nedokázal střelecky sekundovat.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 22. kolo:

Prostějov - Brno 93:60 (17:22, 45:28, 73:35)
Nejvíce bodů: Slezák a Kohout po 15, Marko a Bohačík po 11, Švrdlík 10 - McClain 18, Marič 8. Rozhodčí: Hošek, Kapl, Holubek. Fauly: 22:22. Trestné hody: 20/12 - 25/14. Trojky: 11:4.