Drama pokračuje. Prostějov bude o finále bojovat až v pátém zápase

Ostrava - Až rozhodující pátý zápas určí soupeře basketbalistů Nymburka v boji o ligový titul. Ostrava potvrdila pravidlo, že v semifinálové sérii s Prostějovem vyhrává domácí tým, a zvítězila 86:66. O druhém finalistovi se rozhodne v úterý na Hané, přímý přenos vysílá od 18:00 ČT sport.

Prostějov, který neúspěšně bojoval s Nymburkem ve finále v předchozích třech letech, do zápasu v Ostravě skvěle vstoupil. V šesté minutě vedli hosté 13:4, ale do konce čtvrtiny už neskórovali a Nová huť snížila na rozdíl čtyř bodů. Další dvě desetiminutovky ale ovládli jasně domácí basketbalisté a rozhodli.

Sestřih čtvrtého semifinále Ostrava - Prostějov (zdroj: ČT24)

Ostrava - Prostějov 86:66 (9:13, 38:31, 60:43)

Nejvíce bodů: Wilson 15, Ames a Dufault po 14, Gniadek 13, Zbránek 10 - Švrdlík 16, Kohout 13, Bohačík 12. Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Matějek. Trestné hody: 22/15 - 26/19. Fauly: 24:17. Trojky: 7:5. Stav série: 2:2.