Volejbalisté Zlína zbavili Příbram neporazitelnosti

Zlín - Osm zápasů trvala vítězná série příbramských volejbalistů. O devátou výhru je nečekaně obral Zlín. Ten zápas jasně ovládl a lídrovi tabulky nedovolil ani set. Na pátém místě tabulky má teď Fatra 14 bodů – stejně jako šesté Brno.

Pro vývoj zápasu se jako klíčová ukázala koncovka prvního setu. V té totiž lepší nervy prokázali hráči Zlína a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 25:23. I v dalším průběhu dokázali domácí lépe servírovat i blokovat a Příbram jakoby se nemohla do zápasu dostat.

Další sety měly jednoznačnější průběh. Ve druhé sadě Zlín zvítězil 25:18 a v posledním setu dovolil soupeři ještě o bod méně. Bodově tým táhli hlavně Kostoláni s Čechmánkem, v dresu Středočechů zůstal osamělým bojovníkem polský univerzál Patucha, který potvrdil svou pozici jednoho z nejvíce bodujících hráčů ligy.

Na dva body se dosud neporaženému příbramskému týmu Petra Broma přiblížili mistři z Českých Budějovic, kteří formu z Ligy mistrů a nedávnou výhru nad Berlínem suverénně potvrdili proti poslednímu Ústí nad Labem. Na čtvrté místo se posunul Havířov díky tříbodovému zisku proti Brnu (3:1), na elitní trojici má však velkou ztrátu.