Výtržnosti fanoušků Šaly pokazily boj o první místo, nakonec zvítězilo Veselí

Veselí nad Moravou – Měla to být oslava ženské házené, souboj o první místo v interlize a dosavadní vrchol sezóny. Toto lákavé házenkářské menu ale zastínili opilí fanoušci slovenské Šaly. Několikrát zaházeli hrací plochu konfetami, strkali se s pořadateli a zápas byl kvůli nim málem ukončen. Nakonec ale nucené přestávky prospěly spíše Veselí, které opanovalo druhou polovinu zápasu a zvítězilo 23:17.

Už čtyřicet sekund po úvodním hvizdu museli rozhodčí zápas poprvé přerušit. Házenkářky Šaly přijela tentokrát povzbudit hodně svérázná skupina fanoušků. Ti vstupovali na hrací plochu a rozhazovali po hřišti konfety. Hrát se znovu začalo až po přesunutí tábora hostujících příznivců do sektoru na galerii.

Řádění fanoušků Šaly (zdroj: ČT24)

Oba týmy proto vychladly a příliš pohledná házená k vidění nebyla. Družstva se střídala ve vedení o jeden, dva góly a v poločase vedla Šala 11:10. Krátce po zahájení druhé půle se ale opět o pozornost přihlásili slovenští výtržníci a na palubovku házeli papíry tak dlouho, až rozhodčí zápas opět přerušili a oba týmy odešly do kabin. „Fanoušci nám rozhodně nepomohli, nemyslím si, že jsou to ti stejní, co s námi obvykle jezdí, myslím, že šlo spíše o fotbalové příznivce,“ komentoval řádění vlastních fanoušů trenér Šaly Michal Lukačín.

• Před nástupem k odjzedu házeli fanoušci Šaly pyrotechniku autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3108/310719.jpg
  • Poprvé rozhodčí museli zápas přerušit už po 40 sekundách autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3108/310734.jpg
  • Do autobusu fanoušci Šaly nastoupili až na výzvu policie autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/32/3108/310741.jpg

Do veselské haly poté pořadatelé přivolali policii, ta opilé fanoušky vykázala a počkala, až nastoupí do autobusu a odjedou. Jestliže chtěli příznivci Šaly svému týmu pomoci, povedl se přesně opak. Veselí po přerušení nastoupilo s obrovským tlakem, kterému slovenské házenkářky nebyly schopné vzdorovat. „Kdyby se hra tolik nuceně nekouskovala, vyvinuli bychom tento tlak mnohem dříve, protože máme kvalitnější tým,“ řekl trenér Veselí Peter Sabadka.

Ohlasy (zdroj: ČT24)

Střelecky se nejvíce prosazovala křídelnice Súkenníková a střelkyně Šaly přiváděla doslova k zoufalství nestárnoucí opora domácích – brankářka Lenka Černá. „Zlepšily jsme obranu i další herní činnosti a to rozhodlo,“ nechtěla svůj podíl na výhře přeceňovat pětačtyřicetiletá gólmanka.

Šala dokázala ve druhé půli vstřelit pouhých sedm branek, z toho více než polovinu až v závěrečných minutách, kdy koncentrace Veselí přece jen polevila. Zasloužené vítězství 23:17 tak veselské panenky posunulo do čela interligové tabulky.

Veselí n. M. – Šala 23:17 (10:11)

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 7, Fleková 5/1, Tomečková 3/1

Nejlepší střelkyně Šaly: Veselková 4/1, I. Bahýlová 2, Vidiečanová 2, Bérešová 2, Czanik  2, Pileková 2

Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1, vyloučení: 5 – 4 (ČK Weibelová), Rozhodčí: Simu, Hanák, Diváci: 350