Po výhře nad Boleslaví přezimuje Slovácko na osmém místě

Uherské Hradiště - Spokojenost s fotbalovým podzimem panuje na jihovýchodě Moravy. 1.FC Slovácko se drží na výborné osmé příčce. Z minima gólů dokázal tým vytěžit bodové maximum, což potvrdil i v podzimní derniéře po výhře nad Mladou Boleslaví 1:0.

Ačkoli Boleslav se před zápasem netajila ambicemi na vítězství, které by středočeský tým posunulo na třetí místo ligové tabulky, začátek utkání vyšel mnohem lépe moravskému týmu. Už ve čtvrté minutě nacentroval z přímého kopu do pokutového území Valenta a Volešák míč chytrou hlavičkou umístil k tyči. „Byl to můj druhý gól hlavičkou v lize. Víťa mi to pěkně poslal na hlavu a se štěstím to tam padlo k zadní tyči. Mohli jsme přidat i další góly, ale Miller to dneska vychytal,“popsal autor jediné branky Ladislav Volešák.

Úvodní gól jakoby zmrazil odhodlání Boleslavi a domácí měli i po zbytek prvního poločasu více za hry. Brankář Miller jen se štěstím kryl postupně pokusy Reinberka, Ondřejky nebo Trousila.

Ani v druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. V šedesáté čtvrté minutě sice po své letošní deváté ligové brance sahal Chramosta, Filipko byl ale na svém místě. Od té doby už ale bylo rušno jen před brankou Boleslavi, když Miller musel likvidovat dvě hlavičky Libora Doška a jen se štěstím obstál také při technickém pokusu Ondřejky.„Jsme určitě zklamaní, protože v posledním podzimním kole jsme chtěli přivéz body z venku. Nečekali jsem, že Slovácko na nás tak vletí, měli spoustů šancí a nám se nepodařilo ani vyrovnat,“ komentoval zklamaně výkon Boleslavi brankář Miroslav Miller.

Skóre 1:0 se tak už nezměnilo a Slovácko svému soupeři oplatilo stejně těsnou prohru z úvodního ligového kola, kterou navíc zavinil vlastní gól Kerbra v nastaveném čase. Mladá Boleslav tak tak zůstane po 16. kole na čtrvtém místě za Plzní.

1. FC Slovácko     FK Mladá Boleslav 1:0  (1:0)

Branky: 4. Volešák

Rozhodčí: K. Hrubeš - Marek, Hájek ŽK: 67. Ondřejka (SLO), 85. Reinberk (SLO) - 62. Johana (MBL), 69. Kalina (MBL), 83. Rolko (MBL) Diváci: 4055
Sestavy:
1. FC Slovácko
: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Ondřejka, Daníček, Volešák, Kordula, Valenta - Došek Trenér: Soukup
FK Mladá Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Procházka - Ščuk, Kysela, Štohanzl - Zahustel, Chramosta, Kulič Trenér: Koubek

Fotbal - 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav

Ačkoliv Slovácko na podzim dokázalo v šestnácti zápasech vstřelit jen šestnáct gólů, nízká produktivita týmu stačí na umístění v první polovině tabulky. Nejlepším střelcem družstva je se čtyřmi brankami David Pavelka, který se postaral o celou čtvrtinu branek svého týmu. Nejlepší ligový střelec David Lafata z Jablonce dokázal přitom letos vstřelit už osmnáct gólů, svému týmu ale pomohl získat jen o čtyři body více než má Slovácko.

Z posledních třinácti zápasů vystačilo dvanáctkrát Slovácko jen s jediným vstřeleným gólem. Zápasy na venkovních hřištích na podzim pro Slovácko rozhodně nebyly nevýhodou. Bodovat v nich dokázalo častěji než doma a zároveň udrželo i aktivní skóre šesti vstřelených branekoproti pěti obdrženým. Až proti Boleslavi také Moravané zlomili prokletí domácího hřiště, když ukončili sérii tří porážek před vlastním publikem.„Ty tři body nás určitě těší, už proto, že jsou ze zápasů s Boleslaví, která má velmi kvalitní kádr. My jsme se toho utkání báli, ale hráči dnes odmakali celý zápas a jsem moc rád i kvůli divákům, že viděli, jako mikulášskou nadílku jsme dali Boleslavi,“ byl spokojen domácí kouč Soukup.