Zlín vyhrál už podruhé v řadě a dotahuje se na špičku

Zlín – Hokejisté PSG Zlín snad už mají výsledkovou krizi za sebou. V nedělním zápase dokázali jediným gólem juniora Petra Holíka porazit Karlovy Vary a navázali tak na předchozí těsnou výhru na ledě Sparty.

Jedenáct posledních vzájemných zápasů Zlína a Karlových Varů mělo vždy jen jednoho vítěze – Zlín. Statistika se nebude měnit ani po nedělním zápase, kdy k výhrám Moravanů pouze přibyla další, už dvanáctá.

Nerodila se ale vůbec snadno. První třetina příliš atraktivní hokej nenabídla a Zlín bez Petra Čajánka dokonce pohrdl přesilovkou pět na tři. Další početní výhoda už ale těsně před koncem první části domácím vyšla. K odražené střele se propracoval Petr Holík a nedal Mensatorovi šanci - 1:0.

Zlín - Karlovy Vary

Ve druhé třetině měly téměř dvouminutovou výhodu dvojnásobné přesilovky zase Karlovy Vary. Spolehlivého Horčičku ale překonat nedokázaly. Zlín od jednatřicáté minuty dohrával bez Petra Lešky, který byl za faul loktem vyloučen do konce utkání.

Kometa bez bodu

Ani ve druhém venkovním utkání nedokázala Kometa zvítězit. Jediný gól Brňanů střelil v oslabení Róbert Petrovický, naopak ze čtyř přesilovek Kometa opět skórovat nedokázala. Budějovicím vítězství nakonec zajistily trefy Mertla a Kuchejdy. Závěrečnému tlaku Komety při hře bez brankáře domácí Jakub Kovář odolal.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)Branky a nahrávky: 16. Mertl (Kuchejda), 30. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl) - 21. Petrovický (Hubáček). Rozhodčí: Husička, Minář - Jelínek, Pešek.Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4283.

České Budějovice - Brno

Jenže vyloučení domácích Západočechům v tomto zápase nijak nepomáhala. Když pak sedm sekund před koncem efektně Horčička zlikvidoval dorážku Pecha, Berani se mohli radovat. Jediný gól pro ně měl hodnotu tří bodů.„Jsme rádi za vítězství. Výkon mužstva byl disciplinovaný. Můžeme poděkovat brankáři Luboši Horčičkovi, jenž podal výborný výkon a má velký podíl na našem tříbodovém zisku,“ byl potěšen zlínský trenér Rostislav Vlach.

Po dvou výhrách v řadě se Zlín v extralize posunul na čtvrté místo. Další zápas ho čeká v pátek ve Vítkovicích.

Branky a nahrávky: 20. Holík (Linhart, Köhler). Vyloučení: 4:6 navíc Leška 5 minut a do konce a 10 minut Linhart (oba Zlín). Využití: 1:0.

Rozhodčí: Homola, Polák – Bryška, Novák. Diváků: 3980.

PSG Zlín: Horčička – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Zámorský, Lučka – Holík, Leška, Köhler – Důras, T. Sýkora, O. Veselý – Kubiš, Roman Vlach, Ondráček – Honejsek, F. Čech. Trenér: Rostislav Vlach .

Karlovy Vary: Salfický – D. Nosek, Přindiš, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling – Kumstát, Pech, Košťál – Mikeska, Skuhravý, Zaťovič – Dej, Melenovský, Skladaný – Kuběna, Kupec, Zucker. Trenér: Václav Baďouček.