Díry na silnici se samy opraví. Vědci pracují na asfaltu, který by se „hojil“

Oprava poškozených asfaltových silnic je drahá, zdlouhavá a především se musí neustále opakovat. Nyní se objevila naděje, jak tento problém vyřešit.

Asfalt je pro silnice skvělý materiál – snadno se připravuje, výborně absorbuje nárazy a tlumí hluk projíždějících vozů. Nevýhodou je, že není úplně odolný proti poškozením, velmi snadno v něm vznikají díry a praskliny. Vědci proto už několik let pracují na vylepšení: asfaltu, který se umí sám hojit.

Nejdále pokročili experti z Delft University v Nizozemí, kde místní tým vede Eric Schlangen. V poslední době hlásí velký pokrok. Jím vyrobený asfalt obsahuje malé množství ocelových vláken, která způsobují, že je vodivý. Stačí ho pak jen zahřát (například tím, že se nad ním přejede velkým elektromagnetem nebo přístrojem emitujícím mikrovlny) a vlákna se uspořádají do původní struktury.

Do značné míry se tedy asfalt bude schopný sám zahojit – ne úplně, ale údržbě silnic by to mohlo velmi pomoci. V Nizozemí se tento druh hmoty již testoval, dokonce na dvanácti silnicích, z toho jedna byla otevřena veřejnosti od roku 2010. Přestože experiment probíhá již sedm let, je stále ještě brzy na jakékoliv hodnocení – i normální asfalt slouží dobře asi 10 let, poškození se začínají objevovat teprve potom.

Úspory v řádech miliard korun

Podle odhadů se výrobní náklady tohoto materiálu pohybují jen 25 procent nad cenou normálního asfaltu, ale prodlužují jeho životnost na dvojnásobek. Ročně by použití takového materiálu ušetřilo jen v Nizozemí asi 90 milionů euro, pokud by byl použitý na všechny silnice v zemi.

Podle Schlangena se nabízí ještě mnoho jiných možností, jak takové silnice využít. Nejzajímavější je nabíjení automobilů. Protože se díky ocelovým vláknům stává asfalt také elektricky vodivý, daly by se snad dobíjet elektromobily přímo za jízdy – první pokusy již proběhly v laboratořích. Ideálním místem by se mohla stát místa před semafory, kde auta stejně musejí čekat; za tu dobu by se mohly vozy vždy trošku dobít.

Vlastní verzi inteligentního léčícího se asfaltu vyvíjejí také v Číně.