Živě

následuje

Studio ČT24

Podrobnosti

2021-trikolora-barva

Pravicové uskupení vzniklo v roce 2021 spojením hnutí Trikolóra, Svobodných a Strany soukromníků České republiky a do voleb vstupuje jako jeden subjekt (nikoliv jako koalice). Profiluje se jako euroskeptická, konzervativní strana s tradičním důrazem na ochranu tuzemské měny, soukromého vlastnictví a volného trhu, snižovat chce daně i byrokracii.

V hlasování před čtyřmi lety uskupení v současné podobě nekandidovalo, v dolní komoře ho ale zastupuje Tereza Hyťhová (zvolená za SPD), Václav Klaus mladší a Zuzana Majerová Zahradníková (oba zvolení za ODS). Poslední zmíněná je rovněž předsedkyní Trikolóry a hlavní volební tváří celé formace.

Ohrožené chránit, nemocné léčit, zdravé nechat žít. Očkování musí být dobrovolné, bez zvýhodňování očkovaných. Žádné další lockdowny. Děti bez roušek a testů.

Zabráníme zvyšování daní. Veřejné rozpočty budeme stabilizovat antibyrokratickou revolucí a redukcí státního aparátu o 30 %. Chceme zavést jednotnou daň 15 %.

Nadřadíme české právo nad právo EU. Budeme se připravovat na Evropu bez EU. Zachráníme českou korunu. Chceme rozšiřovat volný trh bez zbytečných bariér.

Ministerstvo pro místní rozvoj zrušíme jako první a bez náhrady. Provedeme důslednou revizi dotací, zastavíme diskriminační dotace do soukromého sektoru.

Vrátíme právu spravedlnost. Zlepšíme vymahatelnost práva. Zachováme právo držení zbraní. Zavedeme přímou osobní odpovědnost úředníků.

Budoucnost zemědělství vidíme v rodinných farmách. Ochráníme farmáře před ničivou rozpínavostí zemědělských oligarchů. Zvýšíme podporu prodeje ze dvora.

Prioritou musí být investice do lidí. Navýšíme počet přijímaných mediků. Zrušíme nezákonné limitace pro ambulantní praxe. Podporujeme využití léčivého konopí.

Svoboda je naše priorita. Nenecháme si nikým diktovat, jak máme žít nebo co si máme myslet. Bráníme normální svět proti novým ideologiím a „ismům“.

Kultura nepotřebuje politiky. Prosadíme zákon, který zabrání omezování svobody slova, zamezíme cenzuře. Koncesionářské poplatky změníme na dobrovolné.

Omezíme moc státu nad podnikáním, spustíme antibyrokratickou revoluci. Vyhlásíme daňové prázdniny pro začínající podnikatele, uhájíme nedotknutelnost majetku.

Zrušíme plošnou inkluzi. Zabráníme snahám o snižování úrovně vzdělávání. Vrátíme význam výučnímu listu. Zastavíme ideologickou indoktrinaci ve školách.

Zeštíhlíme a zjednodušíme sociální systém, který vždy musí motivovat k práci. Podmíníme vyplácení dávek školní docházkou dětí. Postaráme se o skutečně potřebné.

Umožníme pracovitým lidem dosáhnout na důstojné bydlení. Vytvoříme renesanci družstevního i nájemního bydlení ve spolupráci s obcemi. Zabráníme zvyšování dání.

Zrychlíme výstavbu dálnic, změníme legislativu a omezíme obstrukce ekologických aktivistů. Zabráníme diktátu EU a zákazu prodeje aut se spalovacím motorem.

Bezpečná země bez nelegální migrace. Žádné kvóty ani migrační „neziskovky“. Politický islám postavíme mimo zákon. Suverénní armáda i nový bezpečnostní kabinet.Nejčtenější články