Podrobnosti
následuje 14:35
Studio ČT24
Pro kvalitu života v ČR je zásadní především zmírnění efektů klimatické krize a odstraňování nerovností ve společnosti.
Kvalita života společnosti se měří podle kvality života těch nejslabších.
Všichni lidé jsou si rovni. Neexistují práva homosexuálů nebo práva žen, existují nedělitelná lidská práva. Chceme otevřít rodinám cestu k vlastnímu bydlení.
Společnost se mění. Mizí pocit bezpečí, svobody a domova. Ztrácíme důvěru v budoucnost.
Život během pandemie ukázal, že potřebujeme silný a efektivní stát, který umí účinně pomoci. Takový stát je zárukou důstojného života pro všechny i krizi.
Politická strana Volte Pravý Blok www.cibulka.net tvrdí, že otázka ČT je položena špatně. Měla znít: „PERSPEKTIVY NAŠÍ ZLOMENÉ A DEMORALISOVANÉ SPOLEČNOSTI.“
Zákony božské (přírodní) jsou absolutní a není v silách lidského intelektu je překonat. Současné snahy jít proti přirozenosti vedou jen k destrukci a ke zkáze.
Umožníme pracovitým lidem dosáhnout na důstojné bydlení. Vytvoříme renesanci družstevního i nájemního bydlení ve spolupráci s obcemi. Zabráníme zvyšování dání.
Posílíme rodinu jako základ společnosti, zlepšíme důchodový systém.
Prožíváme dopady vyhrocených názorových protikladů vedoucích k rozkladu vztahů, podkopávání společenské hierarchie, destrukci rodiny a likvidaci ducha národa.
Chceme společnost založenou na rovnosti, spolupráci ale i volnosti. Pravidla ať zajišťují prostor svobodnému rozhodování a nevnucují lidem životní styl.
Nechceme zvyšovat věk odchodu do důchodu. Dorovnáme nízké důchody žen. Snížíme náklady státní administrativy, výdaje ministerstev seškrtáme diferencovaně.
Ocenění a podpora rodiny, zlepšení podmínek získání bydlení, rychlejší výstavba bytů, výhodnější hypotéky.
Zasazujeme se o omezení politické zvůle a korupce. Vláda oligarchie naší republice škodí. Jejím odstraněním od moci vrátíme důvěru ve vládu demokracie.
Závislost na státu je jedním z nejpalčivějších problémů dnešní doby. Přestaňme řešit veškeré naše problémy voláním po dalších zákonech a legislativě.
Vraťme důstojnost do české politiky: na Hrad patří král!
Usilujme o společnost, ze které se nikdo nebude cítit vyloučený. Moderní stát bez bariér. Vzdělání, služby, práce i bydlení budou dostupné všem bez rozdílu.
Chceme vrátit lidem životní jistoty – pro všechny generace dostupné bydlení, rovný přístup ke kvalitní zdravotní péči, vzdělání, k internetu, kultuře i sportu.
Požadujeme regionalizaci státu podle samosprávných zemí Čech, Moravy a Slezska. Krajské zřízení i pragocentrismus jsou brzdou rozvoje celé naší společnosti.
Úřad slouží občanovi. Budeme pokračovat v digitalizaci a elektronizaci. Naším cílem je, aby bylo možné veškerou komunikaci s úřady vyřídit online.
Vrátíme zpět hodnotu slovu a slibu. Zakotvíme v našem chování úctu a pokoru.Zakládáme si na tradicích a kulturních rozmanitostech. Prosazujeme důstojný život.
Společnost České republiky patří mezi kastovně rozdělené společnosti, a to se odráží i na kontrastech v kvalitě života občanů.