Počet obětí požáru budovy na Tchaj-wanu stoupl na 46, úřady nevylučují žhářský útok

Při požáru třináctipatrové budovy ve městě Kao-siung na jihu Tchaj-wanu zemřelo podle nové bilance 46 lidí a 41 dalších utrpělo zranění. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na místní úřady. Požár propukl ve 2:54 místního času (ve středu 20:54 SELČ), uhasit se ho podařilo o více než čtyři hodiny později. Jeden ze svědků uvedl, že ho v noci vzbudila exploze, poté uviděl dům v plamenech. To později potvrdili také další svědci. Česká diplomacie nemá informace o tom, že by mezi oběťmi byli čeští občané.

Po prohledání celé budovy můžeme potvrdit 46 úmrtí, oznámili místní hasiči. Vládní úřady vyšetřují příčiny neštěstí, včetně možného žhářského útoku. 

V dolní části budovy byly kanceláře a obchody, od sedmého do jedenáctého patra sloužil dům k rezidenčnímu bydlení. Mnoho pater bylo podle hasičů zničeno.

Lidé čekají před budovou zasaženou ohněm na zprávu o osudu svých příbuzných
Zdroj: ČTK/ZUMA
Autor: Fire Bureau Of Kaohsiun

Záchranné práce komplikovalo stáří budovy, je z roku 1981, a sutiny, jež bránily v přístupu do některých částí objektu.

Podle nepotvrzených zpráv začalo hořet v prvním patře domu, v němž žilo přes sto lidí. Agentura DPA uvedla, že mnoho obyvatel byli senioři a lidé fyzicky či duševně postižení. Objektu se přezdívalo „strašidelný dům“, protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.