Výbuch plynu v Madridu zničil několik pater domu, zemřeli čtyři lidé

Centrem Madridu otřásla silná exploze, která zničila několik pater jedné budovy. Při neštěstí, které způsobil únik plynu, zemřeli čtyři lidé, dalších jedenáct bylo zraněno. Informoval o tom představitel španělské vlády v madridském regionu José Manuel Franco.

Video Centrum Madridu po explozi
video

Centrum Madridu po explozi

Zdroj: EBU

K explozi došlo v centru španělského hlavního města. Zasažená budova patří tamní katolické církvi, která v ní provozovala školicí středisko pro kněží a rozdávala zde jídlo lidem bez domova. Výbuch zničil horních pět pater, spodní dvě zůstala zachovalá, ale začal se v nich šířit požár, píše Reuters. 

Na místo odpoledne dorazilo devět jednotek hasičů a desítka sanitek. V domě několik hodin hořelo, což podle agentury AP dlouho znemožňovalo zásah psů pro vyhledávání lidí v troskách. 

Budova sousedí s domovem s pečovatelskou službou. Ten záchranáři hned po nehodě začali evakuovat. Nyní jeho obyvatele přemísťují do hotelu, řekla mluvčí policie. Původní zprávy hovořily o explozi právě v domově pro seniory. Jeho mluvčí uvedla, že žádný z klientů nebyl zraněn.