V Austrálii spadl hasicí letoun. Tři Američané zemřeli

Při kropení lesního požáru v Novém Jižním Walesu v australské oblasti Snowy Monaro se zřítil hasicí letoun C-130 Hercules. Posádku tvořili tři Američané, kteří při zápasu s plameny pomáhali australským hasičům. Nikdo z nich pád letounu nepřežil.

Video Horizont ČT24
video

Horizont ČT24: V Austrálii se zřítilo letadlo amerických hasičů

„Jediná věc, kterou mám ze zpráv z terénu je, že se letadlo zřítilo a na místě dopadu byla ohnivá koule,“ sdělil novinářům zástupce hasičů Shane Fitzsimmons. „V této fázi nemáme žádné náznaky toho, co mohlo být příčinou havárie,“ dodal.

Pobočka kanadské společnosti Coulson Aviation v americkém státě Oregon uvedla v prohlášení, že ztratila jeden z letounů při hašení australských požárů. Po dobu vyšetřování tragédie pozastavila lety svých zbylých letadel v Austrálii.

Kvůli zuřícím lesním požárům muselo být uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily.

„Přílety a odlety byly odloženy kvůli hasicím pracím,“ uvedlo letiště na Twitteru. Dopravní policie v jiném příspěvku na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic.

Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.