Zabití kuší v Pasově patřili k sektě. Zemřeli dobrovolně, aby se narodili jinde a jindy

Tři lidé zabití kuší, jejichž těla se našla v květnu v jednom z penzionů v bavorském Pasově, zřejmě zemřeli o své vůli. Vyšetřovatelé vycházejí z toho, že dvě oběti s jejich zřejmým souhlasem po omámení zabila třicetiletá žena, která pak spáchala sebevraždu, napsala agentura DPA s odvoláním na sdělení mluvčího pasovské prokuratury.

Pasovský penzion, v němž se našla těla prvních tří obětí
Zdroj: ČTK, AP Autor: Matthias Schrader

Před třemi měsíci byli v pasovském penzionu spolu se zřejmou střelkyní nalezeni třiapadesátiletý muž a třiatřicetiletá žena. Zatímco v tělech muže a starší ženy bylo zabodnuto několik šípů, mladší měla v těle šíp pouze jeden. V pokoji, kde zemřeli, se také našly tři kuše.

S tímto případem podle všeho souvisí i smrt dalších dvou žen ve věku 19 a 35 let, které byly rovněž v květnu objevené v dolnosaském Wittingenu v bytě střelkyně z pasovského penzionu. Obě zemřely na otravu a podle mluvčího pasovské prokuratury Waltera Feilera „mnohé nasvědčuje“ tomu, že spáchaly sebevraždu.

Všech pět mrtvých patřilo k sektě věřící v opakované narození, jejímž vůdcem byl muž, který zemřel v Pasově. Svého života se rozhodli vzdát, aby „se narodili na jiném místě nebo v jiném čase nového světa či nového systému“.

Podle listu Süddeutsche Zeitung patřila k sektě kromě mrtvých také další pětice žen. Muž, jenž se považoval za vůdce skupiny, se všemi udržoval sexuální styk. Podle vrchního státního zástupce Waltera Feilera svědci muže popisovali jako manipulativního a dominantního. Živil se jako psycholog a trenér bojových sportů, zda měl skutečně vzdělání v oboru psychologie, však vyšetřovatelé nezjistili.