V Kanadě zřejmě našli těla dvou mladíků, které podezírali z vražd turistů

V Kanadě zřejmě skončilo pátrání po dvojici mladíků, kteří byli podezřelí z několika vražd v provincii Britská Kolumbie. Policie je téměř tři týdny hledala kvůli násilné smrti dvou turistů a univerzitního profesora. Tisíce kilometrů od místa vražd policie našla dvě těla a je přesvědčena, že patří podezřelým. Jejich identitu, jakož i příčinu smrti, však definitivně odhalí až pitva.

Mladíci podezřelí z vraždy tří lidí
Zdroj: Reuters/Royal Canadian Mounted Police

Těla byla nalezena v provincii Manitoba jen několik kilometrů od místa, kde byli devatenáctiletý Kam McLeod a osmnáctiletý Bryer Schmegelsky 22. července naposledy spatřeni a kde za sebou zanechali ohořelé vozidlo. „Jsme přesvědčeni, že jde o těla dvou podezřelých hledaných v souvislosti s vraždami v Britské Kolumbii,“ citovala agentura AP policejní komisařku Jane MacLatchyovou.

Oba mladíci pochází z městečka Port Alberni nedaleko Vancouveru. McLeod a Schmegelsky spolu vyrůstali a společně také na Vancouver Island pracovali v supermarketu. Předtím, než se stali objektem masivní pátrací operace, se společně vydali na sever a jejich rodiče měli za to, že míří do Yukonského teritoria za prací.

Policie je obvinila z vraždy 64letého univerzitního profesora Leonarda Dycka, jehož tělo bylo nalezeno 19. července u dálnice v Britské Kolumbii. Podezřelí byli také v případu zabití Američanky Chynny Deeseové a jejího australského přítele Lucase Fowlera, jejichž těla se našla 15. července na severu západokanadské provincie 300 kilometrů od místa, kde zahynul Dyck.

Těla se našla přes tři tisíce kilometrů daleko od místa vražd 

Vraždy podle AP Britskou Kolumbií otřásly. Do pátrání po podezřelých byly zapojeny tři kanadské provincie. Údajná těla McLeoda a Schmegelského se našla v těžko přístupném terénu u obce Gillam, tedy více než tři tisíce kilometrů od severní části Britské Kolumbie. Policie uvedla, že v souvislosti se smrtí mladíků prověřuje veškeré možnosti včetně varianty, že se utopili.

Podle MacLatchyové přineslo objevení těl jistou úlevu pozůstalým zavražděných, stejně jako obyvatelům oblasti, kde se v posledních dnech intenzivně pátralo. „Je ohromné, že můžeme, doufám, umožnit určitým lidem vydechnout a snad se vrátit do normálu, kdy se už nebudou bát, kdo je venku v lese,“ dodala komisařka.