Při lesním požáru v Číně zahynulo 30 lidí, většina byli hasiči

Víkendový lesní požár v horách na jihu Číny si vyžádal 30 obětí. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na čínskou vládu. Mezi mrtvými je 27 hasičů a tři místní obyvatelé, kteří hasičům v boji s ohnivým živlem v provincii S'-čchuan pomáhali.

Požár vypukl v sobotu v oblasti Liang-šan v horách ve výšce asi 3800 metrů nad mořem. Místní úřady poslaly do boje s ohnivým živlem na 690 hasičů. Se třiceti z nich ale v neděli ztratily kontakt poté, co se náhle změnil směr větru a oheň se začal prudce šířit. Na místo vyrazily dvě helikoptéry se záchranáři, kteří hledali ztracené hasiče.

Podle agentury AP jsou nedělní události v provincii S'-čchuan nejhorším neštěstím, které potkalo hasiče v Číně od srpna 2015. Tehdy v čínském přístavu Tchien-ťin zemřelo kvůli několika explozím ve skladu chemikálií 173 lidí, z toho 99 hasičů.

V posledních týdnech Čína bojuje s lesními požáry v různých částech země, kde se oheň šíří kvůli suchému počasí a silnému větru. V neděli se například podařilo dostat po dvou dnech pod kontrolu lesní požár v severní provincii Šan-si, kde museli kvůli ohni evakuovat asi devět tisíc lidí z jejich domovů. Při tomto požáru nikdo nezemřel.