Ukrajinský exprezident Janukovyč si při tenise vážně poranil páteř. Nemocnici hlídají

V moskevské úrazové nemocnici byl se závažným zraněním páteře hospitalizován bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, který do Ruska s pomocí Kremlu uprchl po převratu v Kyjevě v roce 2014. Oznámila to ruská agentura RIA Novosti. Lékaři Janukovyče umístili na jednotku intenzivní péče, poté byl převezen na soukromou kliniku.

Viktor Janukovyč
Zdroj: ČTK/AP Autor: Pavel Golovkin

Bývalý ukrajinský prezident si zranění údajně přivodil při tenisu ve sportovním areálu nedaleko Moskvy. Část nemocnice, kde byl hospitalizován, byla podle ruských médií neprodyšně uzavřena a střežili ji neznámí civilisté. O aktuálním Janukovyčově zdravotním stavu nejsou žádné informace.

Proruskou vládu bývalého prezidenta svrhli v únoru 2014 demonstranti v Kyjevě na pozadí dramatických střetů, při nichž v centru města zahynulo kolem stovky lidí. Janukovyče ruská tajná služba na pokyn ruského vůdce Vladimira Putina tajně přepravila na Krym, který krátce nato Moskva anektovala. Od té doby exprezident žije v ruském exilu.

Nový ukrajinský režim Janukovyče obviňuje z velezrady a zneužití moci, v případě odsouzení by mu hrozilo 15 let vězení. Politik provinění popírá.