Německo obžalovalo dva Afghánce v souvislosti se smrtí 22letého Němce

Německé státní zastupitelství obžalovalo dva Afghánce, kteří se účastnili zářijové potyčky ve východoněmeckém městě Köthen, v důsledku které zemřel 22letý Němec. Viní je z ublížení na zdraví s následkem smrti, informovala agentura DPA. Mladíkova smrt ve zjitřené atmosféře po vraždě jiného Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) vyvolala na východě Německa demonstrace.

Pochod za mrtvého Němce v Köthenu
Zdroj: ČTK/DPA Autor: Ralf Hirschberger

Obžalovanými jsou dva afghánští občané ve věku 17 a 18 let, sdělilo státní zastupitelství v Dessau-Rosslau.

Dvojice Afghánců se 10. září v noci střetla v Köthenu s 22letým Němcem, který se snažil urovnat jejich spor. Mladík ale od narození trpěl srdeční vadou a při potyčce zemřel na infarkt. Hlavním úkolem vyšetřovatelů bylo zjistit, zda k infarktu bitka nějak přispěla.

Po incidentu následovalo několik demonstrací

Krátce po smrti mladého Němce se v některých médiích i na sociálních sítích objevily spekulace, že zemřel na následky ran a kopanců, které mu Afghánci uštědřili. To ale pitva vyvrátila.

Případ vyvolal několik demonstrací v době napětí v saském městě Chemnitz, které vzbudila vražda 35letého Němce. Protestovalo se nejen v Köthenu, ale i v nedalekém Halle, kde účastníci jedné z demonstrací hajlovali a napadali policisty.