Desítky výbuchů a hořících domů. Masivní únik plynu severně od Bostonu má nejméně jednu oběť

Desítky výbuchů a následných požárů postihly několik obcí na sever od Bostonu poté, co došlo k masivnímu úniku plynu. Incident má nejméně jednu oběť – dalších dvanáct lidí je zraněných. Úřady nechaly evakuovat stovky obyvatel a v místě raději dočasně vypnuly proud.

Video Výbuch plynového potrubí v Bostonu
video

Výbuch plynového potrubí na předměstí Bostonu

Zdroj: EBU

První explozi podle policie způsobil přetlak v plynovém potrubí, po ní následovalo až čtyřicet dalších výbuchů. Plameny zachvátily několik desítek domů v obcích Lawrence, Andover a North Andover, které leží severně od Bostonu. Školy v zasažených obcích zůstanou zavřené, některé z nich slouží jako nouzová evakuační centra pro lidi ze zničených domů.

Tragické následky měla exploze pro osmnáctiletého mladíka v Lawrence, na jehož auto se zřítil komín padající z jednoho z domů zasažených explozí. Sanitka jej převezla do nemocnice, lékařům se ho však již nepodařilo zachránit.

„Vypadalo to jako apokalypsa, doopravdy. Oblaky dýmu se valily z Lawrence, které bylo za mnou. Před sebou jsem zase viděl sloupy kouře stoupající z Andoveru,“ popsal médiím situaci šéf andoverských hasičů Michael Mandsfield.

Plynové vedení spravuje společnost Columbia Gas, která ve státě Massachusetts v současné době modernizuje síť. O bezprostřední příčině neštěstí ale policie zatím informace nemá. Nic prý nenasvědčuje záměrnému zavinění.

V oblasti, kde žijí desítky tisíc lidí, záchranáři vypnuli plyn a elektřinu, aby zabránili dalším škodám. Vyděšení lidé prchali ze svých obydlí, ve městě Lawrence byla nařízena evakuace.

Video Zprávy v 10
video

Výbuch plynu u Bostonu zasáhl desítky domů