Kvůli bombovým hrozbám musel být evakuován hotel v Rostově na Donu

V jihoruském Rostově na Donu evakuovala policie v úterý hotel Topos Congress a další objekty. Ve středu ráno oznámila, že obdržela bombové hrozby, ale nebezpečné předměty nenašla. Rostov patří mezi místa konání fotbalového šampionátu. V hotelu ale není ubytován žádný tým, uvedla FIFA.

Copos Congress hotel v Rostově na Donu
Zdroj: Reuters Autor: Hannah McKay

„26. června dostala policie řadu telefonátů o výbušninách rozmístěných v Rostově na Donu,“ píše se v policejním prohlášení. „Policejní síly provedly všechny nezbytné kontroly a nebyly nalezeny žádné nebezpečné předměty,“ dodali strážci zákona. Podle nich byl již na všech prohledávaných místech obnoven běžný provoz.

K hotelu Topos Congress se sjely i sanitky a hasicí vůz. Policisté na ulici vyslechli personál a hosty a do objektu poslali vycvičené psy. V jiných částech města úřady evakuovaly restaurace a bary.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA oznámila, že Topos Congress je na oficiálním seznamu hotelů šampionátu. Žádný národní tým v něm prý ale není ubytován.

Mistrovství začalo 14. června a v Rostovu se již odehrály čtyři zápasy. Další je plánován na 2. července. Město leží necelých sto kilometrů od rusko-ukrajinských hranic. Kromě něj se šampionát koná například v Soči, Moskvě, Petrohradu, Volgogradu a Jekatěrinburgu.