OBRAZEM: Němce překvapily bílé Velikonoce, sníh museli odklízet i v baltském letovisku

Obyvatelé severovýchodu Německa zažívají netradiční bílé Velikonoce – na řadě míst tam napadlo rekordní množství sněhu. Třeba ve vesnici Gersdorf západně od města Rostocku naměřili dokonce 35 centimetrů sněhu, což je nejvíc od roku 1970. Krátce sněžilo i v Berlíně.

Na některých místech spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko to tak v neděli vypadalo spíše jako na Vánoce než jako na Velikonoce, poznamenala agentura DPA.

Sníh napadl přechodně také na mnoha místech Dolního Saska a Šlesvicka-Holštýnska. V oblíbeném baltském letovisku Dierhagen museli lidé sníh odklízet i z plážových košů.

Zasněžené Dolní Sasko
Zdroj: ČTK/DPA
Autor: Philipp Schulze

Komplikace v dopravě sníh způsobil především na severovýchodě Německa. V okolí Rostocku policisté napočítali od sobotního večera do nedělního rána více než sedm desítek nehod. Ve vesnici Kaslin, asi šedesát kilometrů jihovýchodně od Rostocku, se pod tíhou mokrého sněhu dokonce zřítil neobydlený dům. Zranění podle místní policie nikdo neutrpěl.

Zdroj: ČTK/imago stock&people/54°/
Autor: Felix Koenig

Podle německých meteorologů by se mohlo začít oteplovat v druhé polovině nadcházejícího týdne. Na příští víkend předpovídají po celém Německu až dvacet stupňů Celsia.