V Marseille najel muž do dvou zastávek, jedna žena zemřela

V jihofrancouzském městě Marseille najel řidič autem do dvou autobusových zastávek. Jedna žena zemřela, další člověk je vážně zraněný. Francouzské úřady incident nevyšetřují jako teroristický čin. Řidič měl psychické problémy, policie jej zatkla.

Video Studio ČT24
video

Kateřina Etrychová k incidentu v Marseille

„Můžeme potvrdit, že šlo o úmyslný čin,“ uvedla Kateřina Etrychová ze zahraniční redakce ČT. Podle svědků se auto snažilo najíždět na lidí.

Zadrženým řidičem je 35letý muž, který měl psychické problémy. „Nic nenasvědčuje tomu, že se jedná o teroristický útok,“ uvedl prokurátor Xavier Tarabeux. „Nalezli jsme u něj korespondenci s psychiatrickou klinikou a soustředíme se spíše na tuto stopu,“ rozvedl Tarabeux. Podle policie má také záznam v trestním rejstříku.

Policista na jedné ze zastávek
Zdroj: Reuters
Autor: Philippe Laurenson

Řidič s kradeným bílým autem značky Renault nejdříve kolem 8:15 narazil do zastávky v chudší čtvrti na severovýchodě města, kde zranil jednoho muže. Má vážná poranění dolních končetin. O hodinu později najel do jiné zastávky v jiné čtvrti na východě města, kde zabil 42letou ženu.

V tu chvíli byla zaznamenána státní poznávací značka auta a policie spustila rozsáhlou pátrací akci. Posléze byl vůz kolem 10:00 zadržený ve starém přístavu na jihozápadě města, kam nejprve agentury i média umisťovaly druhý incident. „Zatčení proběhlo s překvapivým klidem: žádné výstřely, žádné násilí,“ uvedl David Reverdy z místní policie.