Podle Kushnera Trumpův tým nefungoval dost dobře na to, aby mohl spolupracovat s Rusy

Tým kolem Donalda Trumpa před loňskými prezidentskými volbami byl příliš disfunkční a neorganizovaný na to, aby mohl spolupracovat se zahraniční vládou. Řekl to v pondělí podle agentury AP zeť šéfa Bílého domu Jared Kushner stážistům v Kongresu na dotaz ohledně vyšetřování možné tajné spolupráce Trumpova volebního týmu s Rusy a zasahování Ruska do předvolební kampaně.

Jared Kushner
Zdroj: Reuters Autor: Jonathan Ernst

O zmíněných poznámkách Kushnera, který je jedním z prezidentových poradců, informoval server ForeignPolicy.com. „Oni si myslí, že jsme tajně spolupracovali, ale nedokázali jsme se domluvit ani se svými lokálními kancelářemi,“ řekl podle serveru Kushner v poznámkách, které nebyly určeny ke zveřejnění.

Nejmenovaný poradce demokratických kongresmanů podle AP potvrdil správnost citace tohoto i dalších Kushnerových výroků. Trumpův zeť prý mimo jiné dále řekl, že nepomýšlel na kariéru ve vládě a politice po vítězství Trumpa v souboji o Bílý dům. Proto si také nezaznamenával kontakty se zahraničními představiteli.

Kushner byl v pondělí pozván na setkání se stážisty v Kongresu a odpovídal na jejich otázky.

Do Kongresu Kushner v posledních dnech docházel i proto, aby vypovídal před příslušnými vyšetřovacími výbory Senátu a Sněmovny reprezentantů. Těm přiznal dohromady čtyři schůzky nevýznamné nebo rutinní s Rusy během kampaně a po Trumpově triumfu, ale trval na tom, že nemá co skrývat a že veškeré jeho počínání bylo v pořádku.

Manžel Ivanky Trumpové se sám prezentuje jako politický nováček, který se během kampaně v reálném čase teprve učil zvládat „tisíce schůzek a komunikací“.