Přes koupaliště v Arizoně se prohnala blesková povodeň. Nejméně devět lidí zemřelo

Při bleskové povodni v americkém státě Arizona o víkendu zemřelo nejméně devět lidí, z toho pět dětí. Velká voda, kterou zapříčinil silný déšť, se přehnala přes oblíbené přírodní koupaliště Cold Springs, kde byla zrovna více než stovka lidí.

Blesková povodeň v Arizoně
Zdroj: ČTK/AP Autor: Ralph Freso

Meteorologové ještě před příchodem povodňové vlny vyhlásili pro oblast koupališť uvnitř přírodní rezervace Tonto National Forest varování před bleskovými povodněmi. Vlna se převalila přes úzký kaňon v sobotu odpoledne tamního času.

AP s odvoláním na svědky události uvedla, že někteří lidé se pevně drželi stromů, když se jinak klidný místní potok proměnil v dravý proud.

Nejmladší obětí byla podle AP dvouletá holčička, nejstarší 60letá žena. Všechny oběti byly podle vyšetřovatelů součástí 14členné skupiny, kterou tvořila jedna rodina a její přátelé s oblastí měst Phoenix a Flagstaff. Společně si vyrazili na jednodenní výlet.

Záchranná operace v Arizoně
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Ralph Freso

Čtyři lidi, které v sobotu zachránil vrtulník, byly s podchlazením přepraveny do nemocnice. Jeden 13letý chlapec zůstává nezvěstný, informovala v neděli agentura AP s odvoláním na místní policii.