Italští záchranáři objevili v troskách zříceného domu těla všech osmi obětí

Záchranáři na jihu Itálie vyprostili v noci další čtyři těla z trosek obytného domu, který se v pátek zřítil nedaleko Neapole. Lokalizovali rovněž poslední dvě oběti. Při neštěstí, jehož příčina není dosud známa, zemřelo celkem osm lidí.

V troskách domu nedaleko Neapole zemřelo osm lidí
Zdroj: Reuters

Část čtyřpatrového domu se ve městě Torre Annunziata, které leží na úpatí sopky Vesuv, zřítila v pátek časně ráno. Většina obyvatel domu ještě spala, uprchnout se podařilo pouze jedné ženě s dětmi.

V troskách zahynuli podle agentury ANSA členové dvou rodin, včetně čtrnáctileté dívky a osmiletého chlapce, a jedna důchodkyně, která žila v bytě sama.

Obydlená byla v domě jen dvě nejvyšší patra, protože v prvních dvou se prováděla rekonstrukce. Právě to mohlo být podle prvních spekulací příčinou neštěstí. Část budovy, která leží poblíž železniční tratě, se zřítila v okamžiku, kdy kolem projížděl vlak. Podle svědků nebyla před kolapsem domu slyšet žádná exploze.

Trať u domu zajišťuje spojení mezi Neapolí a turistickými destinacemi, jako jsou Pompeje a pobřežní oblast Amalfi. Provoz na trati byl po neštěstí přerušen.