25 raněných po střelbě v arkansaském nočním klubu

Nejméně 25 lidí bylo postřeleno při přestřelce v nočním klubu v Little Rocku v americkém státě Arkansas. Nikdo z postižených podle všeho není v ohrožení života. Po pachateli se stále pátrá, podle všeho ale nešlo o teroristický čin.

Klub, ve kterém se z pátku na sobotu střílelo
Zdroj: Reuters

Ostrá výměna názorů mezi několika lidmi v nočním klubu Power Ultra Lounge v arkansaské metropoli Little Rock vyústila v přestřelku, která začala okolo 2:30 ráno místního času (9:30 SELČ). Podle šéfa místní policie Kentona Bucknera byli v tu dobu uvnitř relativně nevelkého klubu většinou velmi mladí lidé a nejmladšímu ze zraněných je 16 let.

Kromě 25 postřelených utrpěli poranění i tři další lidé, kteří se v panice během střelby pokoušeli všemi způsoby uprchnout ven. Někteří dokonce skákali z oken klubu situovaného v několikapatrové budově.

V klubu se během koncertu hudebníka Finese 2Tymes ozvala rychlá palba, během níž padlo jen za prvních deset sekund více než 20 výstřelů. 

Buckner médiím řekl, že je z vyvolání přestřelky podezřelých několik lidí, nikoho z nich však policie dosud nezadržela. O žádném střelci na útěku však policisté nemají informace.

„Zdá se, že problém Little Rocku s kriminalitou se zhoršuje. Každých pár dní to vypadá, že zprávám dominuje nějaký zásadní případ střelby, což vyvrcholilo touto událostí,“ prohlásil guvernér Arkansasu Asa Hutchinson. Starostovi metropole prý nabídl pomoc státu v boji s rostoucí zločinností.

/*json*/{"map":{"lat":35.73170005065127,"lng":-92.3174268188477,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":34.75120397893155,"lng":-92.3016357421875,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

K letos dosud nejtragičtějšímu případu střelby v Arkansasu ovšem nedošlo v Little Rocku, ale v téměř 200 kilometrů vzdáleném městě Jonesboro, kde v květnu během koncertu zemřel jeden člověk a šest dalších bylo postřeleno.

K incidentu došlo jen pár hodin poté, co v jedné z newyorských nemocnic vytáhl muž zbraň proti bývalým kolegům z práce. Jednu osobu zabil, několik dalších zranil.