Demokraté a republikáni i přes středeční útok odehráli tradiční zápas v baseballu

Republikánští a demokratičtí kongresmani odehráli tradiční společný baseballový zápas. Letos proběhl na pozadí útoku, při kterém byl na tréninku před zápasem zraněn poslanec Steve Scalise a další čtyři lidé. Na zápas přišlo rekordních 25 tisíc diváků.

Video Události
video

Události: Demokraté a republikáni odehráli společný baseballový zápas

První nadhoz provedl zraněný policista. Přesně o 36 hodin dříve na jiném hřišti mnohým z kongresmanů zachránil život. „Tím, že dnes večer hrajete, ukazujete světu, že se nenecháme zastrašit hrozbami, násilnými činy nebo útoky na naši demokracii,“ uvedl prezident Trump.

Zápas vynesl na charitu přes milion dolarů. Zvítězili demokraté, ale trofej přenechali republikánům. Stát by měla v kanceláři zraněného poslance Scalise. Jeho stav se lepší, i když zůstává kritický.

Baseballový zápas mezi republikány a demokraty se ve Washingtonu hraje už od roku 1909, s určitými přestávkami kvůli hospodářské krizi nebo druhé světové válce. I když se po středeční střelbě chvíli debatovalo o tom, jestli hru neposunout nebo nezrušit, nakonec zvítězil názor, že kvůli násilí se tenhle zápas rozhodně rušit nebude. O hru byl nakonec rekordní zájem.

Trump podle CNN potvrdil své vyšetřování

Jenže, jak upozorňuje zpravodaj ČT ve Washingtonu Martin Řezníček, proklamovaná jednota na stadionu neodráží politickou realitu mimo stadion. Viceprezident Pence si najímá osobního právníka kvůli ruskému vyšetřování, zvláštní prokurátor dle Washington Post zkoumá finance prezidentova zetě Kushnera a dalších lidí.

A samotný Trump si v záplavě tvítů stěžuje na média, Hillary Clintonovou anebo vyšetřování: „Jsem vyšetřován mužem, který mi řekl, abych propustil ředitele FBI, kvůli tomu, že jsem propustil ředitele FBI. Hon na čarodějnice!“ Podle CNN tak potvrdil spekulace, že je vyšetřován.