Střelba v San Franciscu v budově UPS: tři mrtví a šest zraněných

Tři lidi v rozlehlém poštovním středisku v San Francisku zabil a dalších šest zranil muž ve firemní uniformě společnosti UPS. Oznámila to policie. K útoku došlo ve čtvrti Potrero Hill v devět hodin ráno tamního času. Útok měl na svědomí zaměstnanec zmiňované společnosti. Jak potvrdil mluvčí UPS Steve Gaut, po spáchaném činu otočil muž zbraň proti sobě a na místě se zastřelil.

Policie evakuuje zaměstnance společnosti UPS
Zdroj: Reuters Autor: Stephen Lam

Policie oblast uzavřela a z areálu evakuovala pracovníky společnosti. Okolní nemocnice ohlásily příjem zraněných, ale jejich celkový počet novináři zatím neznají. Policejní oddíly okolí areálu uzavřely, úřady vydaly varování, aby se lidé žijící v okolí ukryli.

Poštovní centrum leží ve čtvrti Portero Hill, asi devět kilometrů od městského centra.

Motiv útoku policie nezná. Muž měl na sobě firemní uniformu řidiče, řidiči vozů UPS byly i všechny oběti. Podle policistů ale není jisté, že střelec byl skutečně zaměstnancem UPS. Incident se stal při ranním rozdílení úkolů, napsal list The Los Angeles Times.

Na místě vyšetřovatelé našli dvě střelné zbraně. Velitel městské policie oznámil, že incident nepovažuje za teroristický čin.