Soudkyně zamítla žalobu na Clintonovou kvůli mrtvým po útoku v Benghází

Americká federální soudkyně zamítla žalobu, kterou vůči někdejší šéfce diplomacie a prezidentské kandidátce demokratů Hillary Clintonové vznesli rodiče dvou Američanů zabitých při útoku na americký konzulát v libyjském Benghází v září 2012.

Hillary Clintonová
Zdroj: REUTERS Autor: Joshua Roberts

Rodiče obětí uváděli, že Clintonová je odpovědná za smrt jejich blízkých, protože nakládala nezodpovědně s úřední elektronickou poštou rozesílanou přes soukromý server.

Při útoku v Benghází zahynuli velvyslanec Christopher Stevens, zaměstnanec ministerstva zahraničí Sean Smith a také dva najatí bezpečnostní pracovníci Tyrone Woods a Glen Doherty.

Rodiče Smithe a Woodse v žalobě uvedli, že Clintonová se zachovala „nedbale a bezohledně“ a nesprávným rozesíláním citlivých informací služební elektronickou poštou ohrožovala bezpečnost amerických občanů.

„Smrt synů žalobců je tragická a soud nechce nijak snižovat nepopsatelnou ztrátu, kterou žalobci utrpěli,“ uvedla soudkyně Amy Bermanová Jacksonová ve zprávě. „Z právního hlediska je ale patrné, že žalobci nepředložili dostatečné důkazy na podporu svého tvrzení,“ dodala.