British Airways má problém s počítači. Zrušila lety navazující na Heathrow a Gatwick

Aerolinky British Airways zrušily kvůli výpadku počítačových systémů zhruba do 19. hodiny všechny lety navazující na londýnská letiště Heathrow a Gatwick. Předtím aerolinky informovaly o zpoždění letů. Omluvily se cestujícím a ujistily, že pracují na tom, aby problém odstranily co nejdříve.

Aerolinky British Airways
Zdroj: ČTK/AP Autor: Frank Augstein

Zatím není jasné, kolik letů je postiženo, poznamenala stanice BBC na svém webu. V Praze systém funguje, situace v Londýně se podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové dotkla zatím jednoho příletu a jednoho odletu.

„Předpokládáme, že je to způsobeno tou situací v Londýně. Podle našeho dispečinku u nás k žádnému výpadku nedošlo,“ řekla mluvčí ČTK. Dodala, že jedno letadlo British Airways, které už mělo z Prahy do britské metropole odletět, zatím vyčkává na zprávy z Londýna a další má přílet do Prahy zhruba o hodinu opožděn. Přistání se předpokládá ve 13:50 namísto plánovaných 12:55.

Na londýnském letišti Heathrow hlásí cestující dlouhé fronty a zpožděné lety, poznamenala agentura AP a připomněla, že tisíce Britů vyrazily na cesty, aby si užily prodloužený sváteční víkend.