Souhra osudu a vědy vykouzlily bezdětnému páru půl tuctu potomků

Pár, který nemohl mít děti, jich teď má šest. U manželů Garretových se totiž umělé oplození zkombinovalo s přirozeným – tak vznikla první trojčata. O sedm let později chtěli čtvrtého potomka, místo jednoho se ale narodily opět tři. Podle jejich slov šlo o nejhezčí překvapení v životě.

Video Horizont ČT24
video

Horizont ČT24: Trojčata dvakrát po sobě

O početí se Garretovi snažili roky marně. „Je prostě velmi těžké slyšet, že možná nemůžete mít děti,“ podotkla Courtney. Nakonec se pár rozhodl podstoupit umělé oplodnění. Věda a zvláštní hra osudu páru nakonec nadělily trojčata.

Ve stejný měsíc, kdy pár zkusil oplodnění in vitro, totiž počal i přirozeně, což je velmi výjimečné. Z rozdvojeného vajíčka vzešli dva identičtí bratři Oliver a Jack – jejich sestra Ellie je jejich dvojvaječným dvojčetem.

O několik let později chtěli Courtney s Philipem svým dětem dát čtvrtého sourozence, scénář se ovšem opakoval. Ze dvou vajíček ve zkumavce mělo být jedno dítě – místo toho vznikly tři holčičky.

Zásadní novinku svým potomkům rodiče oznámili v den jejich sedmých narozenin. Tenkrát nadšení nebyli, nyní už každé ze starších trojčat láskyplně pečuje o jednu malou sestřičku.