Kvůli pátrání v noci policie vyklidila jedno z pařížských nádraží

Policie v noci na úterý vyklidila pařížské nádraží Gare du Nord. Reagovala tak na možnou bezpečnostní hrozbu. Nad ránem však bylo varování odvoláno a nádraží se vrátilo do běžného provozu. V zemi mezitím dál platí výjimečný stav kvůli obavám z nových teroristických útoků.

Gare du Nord je jeden z nejrušnějších dopravních uzlů Paříže
Zdroj: ČTK/AP

Mluvčí pařížské policie Johanna Primevertová řekla, že akce měla „rozptýlit pochyby“, ale již neupřesnila, co ji podnítilo a zda došlo k zatýkání.

Ozbrojení policisté na nádraží podle webu deníku Le Parisien pátrali po třech „nebezpečných“ mužích, na které upozornil francouzskou tajnou službu jeden z partnerských států.

Při pátrání po podezřelých policie již podnikla zátahy v Paříži, Bordeaux a Marseille, ale bezvýsledně. V pondělí pak strážci pořádku dostali tip, že se podezřelí prý mohou nacházet v rychlovlaku TGV, přijíždějícím ve 23:10 na pařížské nádraží Gare du Nord ze severofrancouzského města Valenciennes.

Policejní akce na nádraží začala asi hodinu před půlnocí. Policisté podle reportéra listu Le Figaro kompletně prohledali asi dvě stovky cestujících z vlaku z Valenciennes. Okolo druhé hodiny ranní prefektura oznámila, že celé prověřování skončilo.
Nádraží Gare du Nord patří k nejrušnějším v Paříži, mimo jiné odtud jezdí vlaky Eurostar do Londýna. Během policejního zásahu nezastavovaly soupravy metra ve stanici u nádraží. Podle svědků byli policisté vybaveni neprůstřelnými vestami, akce se nejspíše zúčastnila i speciální jednotka rychlého nasazení.