Tři mrtví po přestřelce v podatelně ruské tajné služby. Útočil neonacista

Nejméně tři lidé přišli o život během přestřelky v podatelně ruské tajné služby FSB v Chabarovsku na Dálném východě. Útočník byl identifikován jako osmnáctiletý místní neonacista. Ještě před střelbou zabil instruktora nedalekého střeleckého klubu, kde se zmocnil zbraní.

„V 17:02 místního času (8:02 SELČ) do podatelny správy FSB pro Chabarovský kraj vstoupil neznámý muž. Aniž by přešel k bezpečnostní kontrole, začal střílet po lidech nacházejících se v místnosti,“ vylíčil nejmenovaný pracovník tiskového oddělení FSB. „Útočník byl zneškodněn. Na místě činu se provádějí nezbytné kriminalistické úkony,“ dodal.

Podle pozdějších policejních informací se útočník ještě před střelbou v kanceláři FSB v chabarovském střeleckém klubu zmocnil pušky a dvou pistolí a instruktora klubu zabil. Ukradené zbraně pak použil při útoku na služebnu FSB.

Během přestřelky byl kromě útočníka a jednoho pracovníka FSB zabit také jeden ze dvou návštěvníků, občan jedné z postsovětských republik. Druhý návštěvník vyvázl se zraněním.

Pod FSB spadá v Rusku také pohraniční služba. Chabarovsk, město s přibližně půl milionem obyvatel, leží nedaleko hranic s Čínou.