Zemřela i druhá z českých dívek, které v Británii srazilo auto

V britské nemocnici zemřela i druhá z dvojice dívek ve věku jedenáct a dvanáct let, které v Oldhamu na severozápadě Anglie srazilo na Silvestra auto a které pocházely z České republiky. Informovala o tom britská zpravodajská stanice BBC. Hned na místě neštěstí zemřela dvanáctiletá dívka, zatímco její jedenáctiletá sestřenice byla hospitalizována v kritickém stavu.

Místo nehody v Oldhamu
Zdroj: ČTK Autor: ZUMA/Joel Goodman

Dívky spolu ve večerních hodinách přecházely silnici, když do nich podle britských médií vrazilo rychle jedoucí vozidlo. Podle původních informací šlo o černý Volkswagen Golf, teď policie auto identifikovala jako modrý Peugeot 807. 

Řidič podle policie od sobotní nehody ujel, vozidlo posléze odstavil a celá osádka z něj utekla. Policie už v souvislosti s nehodou zadržela pět mužů ve věku 18, 23, 38, 48 a 59 let. Čtyři z nich podezřívá ze zabití v důsledku nebezpečného řízení. Pátý, třiadvacetiletý muž, podle policie spolupracuje s vyšetřovateli.  

Rodina dívek se do Británie přistěhovala před několika lety z České republiky. Neštěstí se odehrálo poblíž bydliště obou dívek ve městě Oldham u Manchesteru.