Filmová princezna Leia z Hvězdných válek měla infarkt během letu

Americká herečka Carrie Fisherová, která ztvárnila princeznu Leiu ve filmových Hvězdných válkách, je v kritickém stavu poté, co měla infarkt během letu. Srdeční zástavu utrpěla při cestě z Londýna do Los Angeles.

Carrie Fisherová
Zdroj: ČTK/PA Autor: Ian West

Herečka měla infarkt čtvrt hodiny před koncem letu, napsal bulvární server TMZ. Cestující se Fisherovou pokoušeli oživit. Po přistání byla převezena do nemocnice. Šedesátiletá herečka je na turné k její poslední knize The Princess diarista.

„Nevím, jak se s tím srovnat, ale Carrrie Fisherová na cestě domů přestala dýchat. Doufám, že bude v pořádku,“ napsala na Twitteru jedna z pasažérek Anna Akanová, jež s herečkou cestovala. „Mnohé díky posádce, která rychle zasáhla, doktorovi a sestřičce, kteří pomáhali,“ konstatovala žena.

„Jsem v šoku. Anna Akanová a já jsme seděli naproti Fisherové při letu z Londýna a ji teď odvezli lékaři,“ sdělil další z pasažérů Brad Gage.

Fisherová se objevila v původní trilogii Hvězdné války a ve filmu Star Wars: Síla se probouzí. Hrála i  v dalších známých filmech včetně The Blues Brothers a Když Harry potkal Sally.

Je autorkou čtyř románů a tří pamětí. Ve svém posledním memoáru píše o románku, který měla s Harrisonem Fordem, jenž hrál ve Star Wars Hana Sola a v té době byl ženatý a měl dvě děti.

Fisherová byla dříve manželkou hudebníka Paula Simona. Je dcerou zpěváka Eddieho Fishera a herečky Debbie Reynoldsové.