NBC News: Ministrem zahraničí USA bude ředitel ropného gigantu Tillerson

Trump si za ministra zahraničí vybere šéfa společnosti Exxon Mobil Rexe Tillersona. Uvedla to televizní stanice NBC News, která se odvolává na zdroje z Trumpova týmu. Oba muži se podle médií sejdou ještě během soboty. Tato zpráva tak ukončila spekulace o tom, zda novým šéfem diplomacie nebude Trumpův velký kritik Mitt Romney.

Trump hodlal napjatě očekávané jméno příštího šéfa americké diplomacie oznámit příští týden. Americká média ale už od pátku přinášejí zprávy o měnících se šancích jednotlivých kandidátů. Televize CNN nejprve uvedla, že ze seznamu adeptů vypadl bývalý newyorský starosta Rudy Giuliani.

Za hlavního favorita byl v médiích následně označený někdejší neúspěšný prezidentský kandidát Mitt Romney, jehož výběr by byl z Trumpovy strany vstřícným krokem směrem k republikánskému establishmentu.

Mitt Romney
Zdroj: ČTK/AP/Rogelio V. Solis

Dnes se ale začaly objevovat zprávy, že Romney, který v kampani Trumpa tvrdě kritizoval a vybízel k volbě jiného kandidáta, prohrál souboj o ministerský post s mužem, který je Trumpovi ideově bližší.