Syrští povstalci zasáhli školu v západním Aleppu, zemřelo nejméně sedm dětí

Při povstaleckém útoku na západní část města Aleppo přišlo o život nejméně sedm dětí. Informovala o tom organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR). Podle syrské televize útok nepřežilo deset lidí, mezi nimiž jsou také děti. Západní, armádou ovládanou, část ostřelují povstalci z východních čtvrtí města.

Aleppská škola zasažená povstaleckým bombardováním
Zdroj: Reuters/SANA

Podle televize je mezi zasaženými místy škola ve čtvrti Farkán. Při útoku bylo zraněno také asi 30 lidí.

Syrská armáda v úterý obnovila útoky na povstalce ve východním Aleppu a podle SOHR od té doby zemřelo v této části města asi sto lidí. Svědci hovoří o velmi silném bombardování, při němž jenom v sobotu zahynulo přes 30 lidí. „Pro obléhanou část Aleppa to byl katastrofický den, bylo to bezprecedentní bombardování,“ sdělil o sobotních útocích člen týmu záchranářů známého pod názvem Bílé přilby.

Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán řekl, že v sobotu nebyla útoků ušetřena zřejmě žádná část východního Aleppa.

Rusko coby spojenec Damašku se útoků na město neúčastní, ale bombarduje oponenty syrského režimu v sousední provincii Idlib.

Situací v Aleppu je zneklidněna OSN a její zvláštní zmocněnec pro Sýrii Staffan de Mistura se má podle syrského tisku v Damašku sejít se syrským ministrem zahraničí Valídem Mualimem. „Jeho návštěva potrvá den a setká se s Mualimem a dalšími zástupci vlády,“ napsal o de Misturově návštěvě provládní deník Al-Vatan.