Na jihu Slovenska se srazil vlak RegioJetu s kamionem

Při nehodě vlaku RegioJet na jihu Slovenska bylo zraněno jedenáct lidí. Souprava českého dopravce se na železničním přejezdu na regionální trati z Bratislavy do Komárna srazila s kamionem.

Video Události
video

Události: Nehoda vlaku Regiojetu na Slovensku

Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje si nehoda vyžádala ošetření 11 cestujících s lehkými poraněními a vážné zranění řidiče kamionu. Hasiči původně informovali o osmi zraněných.

Při srážce byla poškozena souprava vlaku, která po nárazu do nákladního vozu vykolejila. Zatím není známo, z jakých důvodů vjel 41letý řidič maďarského kamionu s nákladem obilí na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak.

/*json*/{"map":{"lat":47.810762501908,"lng":17.86076450337634,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":47.808773720044,"lng":17.863941192626953,"type":1,"description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

K havárii došlo u obce Zemianska Olča. RegioJet, který zde zajišťuje státem dotovanou vlakovou dopravu, nasadil kvůli zablokované trati náhradní autobusovou dopravu.

Za poslední půlrok je to už třetí nehoda vlaku s kamionem na inkriminované trati. Již předchozí nehody způsobily vyřazení dvou motorových jednotek RegioJetu, což vedlo ke snížení přepravní kapacity vlaků na trati.

Právě na nedodržování státem objednaných kapacit ze strany RegioJetu upozornilo v říjnu slovenské ministerstvo dopravy. RegioJet tehdy uvedl, že na regionální trať mezi Bratislavou a Komárnem nasadí velkokapacitní soupravu, která podle něj sice nahradí dvě havarované motorové jednotky, ale nevyřeší problém nedostatečné kapacity vlaků v souvislosti s nárůstem počtu cestujících.

K nejvážnější nehodě RegioJetu na slovenských tratích došlo letos 16. září, kdy se vlak na přejezdu ve Velkém Mederu srazil s kamionem. Zraněno bylo 37 lidí. Těžce zraněného strojvůdce museli hasiči vystříhat z lokomotivy. Po více než třech týdnech svým zraněním podlehl.