Syrská armáda zahájila v Aleppu protiofenzivu

Syrská armáda zahájila v Aleppu protiofenzivu proti povstalcům, kteří se od pátku snaží prolomit obklíčení čtvrtí spadajících pod jejich kontrolu. Informují o tom syrská státní média. Pozemním jednotkám poskytuje pomoc letectvo.

Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) se leteckých operací účastní i ruská letadla. Ruský prezident Vladimir Putin ale v pátek odmítl žádost armády obnovit útoky na povstalce v Aleppu. Podle SOHR se bojuje hlavně na západních a jižních okrajích města.

Syrská armáda uvedla, že používá všechny druhy zbraní a že na pozice povstalců útočí dělostřelectvo i rakety.

Povstalci oznámili, že bojují o oblast Zahra. Podle syrských státních sdělovacích prostředků rebelové při dnešním útoku na západní část města, kterou má pod kontrolou armáda, zranili deset lidí. Při pátečních útocích tam přišlo o život 15 osob.

Podle odhadů OSN je ve východní části Aleppa přes 250 000 lidí a z nich 8000 jsou bojovníci. K nim OSN řadí i 900 radikálů hlásících se k Frontě dobytí Sýrie. Rusko a syrská vláda odmítají jednat o dalším příměří, dokud budou tito radikálové bojovat na straně povstalců.