„Požádal jsem Humberta de la Calle, kterého jsem potvrdil ve funkci hlavního vyjednavače, aby zahájil jednání, která nám umožní vyřešit všechna potřebná témata, abychom mohli dospět k dohodě a dosáhnout snu celé Kolumbie - ukončit válku s FARC,“ řekl Santos.
V tříčlenném týmu, který Santos jmenoval a který by měl začít jednat s opozicí, bude kromě Humberta de la Calle také ministryně zahraničí María Ángela Holguinová a ministr obrany Luis Carlos Villegas.
„Santos chce vstoupit do dějin jako mírotvorce za každou cenu, a v tom je ten problém.“
Mnislav Zelený
Vyjednávací skupinu jmenovala i opozice
Álvaro Uribe, bývalý prezident a vůdce opozice, která vystupovala proti schválení mírové dohody v lidovém hlasování, rovněž jmenoval tříčlennou skupinu, která by měla s vládou vést vyjednávání ve jménu opozice. K hlavním Uribeho požadavkům patří potrestání zločinů FARC a zamezení některým členům guerilly v politické činnosti.
Mírovou dohodu s FARC, která oficiálně ukončila 52 let trvající konflikt mezi ústřední vládou a levicovou guerillou s 260 tisíci oběťmi, Kolumbijci v nedělním referendu odmítli 50,2 procenta hlasů.

Bývalý velvyslanec v Kolumbii Mnislav Zelený k jednáním s FARC
Výsledek je velkým překvapením, průzkumy odhadovaly schválení dohody téměř dvěma třetinami voličů. K urnám přišlo pouze 37 procent lidí, což bylo způsobeno zřejmě i prudkým deštěm spojeným s blížícím se hurikánem Matthew. Rozdíl mezi táborem pro a proti činil pouhých 54 tisíc hlasů.
Pokračování mírových jednání ve společném prohlášení podpořili ministři zahraničí jihoamerických zemí - Brazílie, Mexika, Argentiny, Chile, Uruguaye a Paraguaye. Podporu mírovému procesu vyjádřili také prezidenti Peru a Venezuely.