Při požáru nemocnice v Bochumi zemřeli dva lidé. Policie nevylučuje sebevražedný úmysl

Při rozsáhlém požáru nemocnice v Bochumi na západě Německa zahynuli dva lidé a dalších patnáct utrpělo zranění. Šest z nich je v ohrožení života. Příčina požáru není dosud známa. Vyšetřovatelé nevylučují, že ho založila jedna pacientka, která chtěla spáchat sebevraždu.

Požár nemocnice v německé Bochumi
Zdroj: ČTK Autor: AP/Marcel Kusch

Oheň podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) vypukl v jednom z pokojů pro pacienty v šestém patře a rozšířil se do sedmého a osmého patra i na střechu. Hasiči byli přivoláni o půl třetí ráno, do likvidace požáru se jich zapojilo celkem 165.  

V sedmém patře, kde jsou operační sály, a v osmém, který je technickým zázemím, naštěstí nebyli žádní pacienti. Oběti a zraněné si tak požár vyžádal především v šestém patře. Jedna žena zemřela přímo v místnosti, kde požár vznikl, další oběť je ze sousedního pokoje. Někteří z pacientů se před ohněm snažili uprchnout přes balkóny, odkud je posléze vyprostili hasiči.

Vyšetřovatelé zatím příčinu požáru jednoznačně neurčili. „Nelze vyloučit sebevražedný úmysl,“ sdělila však policie. Policisté v této souvislosti prošetřují případ devětašedesátileté ženy, v jejímž pokoji požár vypukl.

Kvůli požáru byla evakuována celá postižená budova, evakuace se dotkla téměř 130 pacientů. O zraněné se nyní starají další oddělení bochumské nemocnice. Čtyři pacienti, kteří potřebují speciální péči, byli letecky transportování do jiných nemocnic.

Nejméně jedno patro úplně shořelo a zcela zničená je i střecha nemocnice. Kvůli nesmírnému žáru se roztavila některá okna a nábytek. Univerzitní klinika Bergmannsheil v Bochumi má zhruba 650 lůžek a je jednou z největších nemocnic Porúří. Ročně ošetří víc než osmdesát tisíc pacientů.