Ve švýcarských Alpách zahynul český horolezec

Při výstupu na horu Dom ve švýcarských Alpách zahynul český horolezec. Informoval o tom server listu Luzerner Zeitung. Příčina jeho pádu zatím není jasná.

Hora Dom ve švýcarských Alpách
Zdroj: Reuters

Třiačtyřicetiletý Čech se ráno vydal z chaty Domhütte na horu Dom ve Walliských Alpách, která měří 4545 metrů nad mořem. Kolem půl desáté ráno jej našli dva další horolezci mrtvého. Podle místní policie se muž zřejmě zřítil ze severozápadního hřebene Festigrat do hloubky 150 metrů směrem k ledovci Hohbärggletscher.

Během dvou dnů se jedná už o druhou českou oběť evropských hor. V Rakousku ve čtvrtek zahynul v Alpách jedenačtyřicetiletý muž, který během výletu s rodinou uklouznul na mokré skále a zřítil se do zhruba osmdesátimetrové hloubky.

Čtyřčlenná rodina se nechala vyvézt lanovkou v Kaprunu, odkud chtěla dojít k asi pět kilometrů vzdálené horské přehradě Mooserboden. Při sestupu k přehradě podle policie jednačtyřicetiletý muž uklouzl na mokré skále a zřítil se do zhruba osmdesátimetrové hloubky.

Manželka muže zavolala záchranáře, kteří vrtulníkem vyzvedli zříceného Čecha i zbývající členy jeho rodiny. Těžce zraněného muže dopravili do nemocnice ve Schwarzachu, kde ale podlehl svým zraněním.